Půjčku.net Rss

Životní pojištění je výhodné pro pojišťovnu

Aktuální informace, zprávy, Pojišťovny a produkty | Dne 06-09-2009

Životní pojištění je výhodné pro pojišťovnu. Jedním z produktů, které na český trh vstoupily před několika lety a snaží se na něm zuby nehty udržet je i takzvané životní pojištění, jehož význam si mnoho lidí vykládá různým způsobem a většinou špatně, jinak by si jej totiž tolik lidí nejspíše nikdy nezřídilo. Jedná se o velmi nevýhodný a zastaralý produkt, ze kterého profituje pouze pojišťovna a jen v některých případech klient. Dnes, kdy mezi sebou na trhu soupeří například spořící účty, postrádá životní pojistka ve formě spoření si peněz jakýkoli význam.

Srovnání životních pojištění na českém trhu

Podíváme-li se napříč českým pojišťovacím trhem, tedy na přední české pojišťovny: Česká pojišťovna, Kooperativa (Koop.cz), Allianz, Axa, Uniqa (nedoporučujeme), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a jiné pojišťovny, zjistíme, že tento poměrně nevýhodný produkt stále doporučují a snaží se jej svým klientům prodat. To lze velmi jednoduše pochopit, když se podíváme na podmínky životního pojištění, které už z podstaty svého názvu hovoří předvším o vzniku pojistné události v případě smrti pojistníka. Pro pojišťovny je životko rozhodně výhodné.

Proč je životko nevýhodným produktem?

Je to jednoduché. Dle smlouvy musíte v pravidelných intervalech posílat peníze na smluvené „životní konto„, úrok z nich a následný zisk za např. 40 let spoření je minimální, spíše nijaký a v případě předčasného zrušení přijdete o veškeré úroky a především také o téměř veškeré naspořené peníze!! Celá výhoda tedy spočívá v tom, že v případě vaší smrti dostane vaše rodina (příbuzní) nějaké peníze. Pokud nevěříte, přečtěte si podrobněji všeobecné podmínky na rubu smlouvy.

Životní pojištění existuje jen proto, že je stále ještě dostatek lidí, kteří jsou ochotni si jej zřídit, ačkoli jej nepotřebují.

Přitom je o tolik výhodnější zřídit si například úrazové pojištění, které vás bude krýt v případě vzniku nějakého úrazu, invalidity či jiných trvalých následků. Životní pojištění je v mnoha případech rozhodně nevýhodným produktem, který v dnešní podobě nemá etické opodstatnění.

Kdy může být pojištění života opodstatněné?

Jedním z důvodů zřízení životního pojištění, který dnes začíná upadat, byla potřeba jej předložit bance či jinému ústavu v případě žádosti o nějakou půjčku, nejčastěji při podpisu smlouvy na pořízení hypotéky na bydlení. Cílová částka životního pojištění je v tomto případě jistinou pro banku a jakousi zárukou toho, že klient nějaké peníze má. Dnes již mnoho bank životní pojištění u klienta nevyžaduje, tudíž odpadají lidé, kteří si jej zřídili jen a pouze z tohoto důvodu, což je chválihodné.

Další výhody životního pojištění lze spatřit zejména u lidí s malým majetkem a rodinou, která je na jejich příjmu závislá. V takových případech se jedná o zodpovědnou volbu, protože v případě smrti bude rodina (manželka, děti) alespoň částečně na nějaký čas zabezpečena. V některých případech je také zaměstnavatel ochoten na životní pojištění svého zaměstnance přispívat nějaké peníze.