Půjčku.net Rss

Zelená úsporám: nové podmínky pro získání dotace

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 05-11-2009

Zelená úsporám: nové podmínky pro získání dotace. O programu Ministerstva životního prostředí Zelená úsporám toho bylo řečeno již mnoho, avšak vzhledem k velmi byrokratickým regulacím programu samotného se ani po několika měsících reálného fungování programu nepodařilo schválit ani zlomek předpokládaných dotací. Papírování a registrace do programu Zelená úsporám nepatří mezi nejsnadnější počiny a tak po poměrně dlouhé době vznikají nové podmínky u jednotlivých dotací a příspěvků.

Při plánování žádosti se řiďte novými podmínkami

Již bylo nasnadě tento komplikovaný přístup zjednodušit a umožnit čerpání dotací nejen firmám a velkým společnostem, ale také jednotlivcům, kteří touží pouze po některém z možných příspěvků, které bývají schvalovány především na výměnu starého kotle za nový, na novou fasádu a zateplení rodinného domu (nyní i paneláků a bytových domů), popřípadě na výměnu starých oken za nová plastová.

Registrace na zelenausporam.cz bude snazší?

Díky novým podmínkám programu Zelená úsporám už není nutné provádět několik opatření naráz a dotaci lze získat i na energetický audit a projekt. Na dotace by díky nově formulovaným registračním podmínkám žadatelů mohly dosáhnou i menší projekty a stát přispěje také na dokumentaci a energetický audit domu. Kromě toho naroste výše příspěvku na jednotlivé projekty a do programu se budou moci zapojit i paneláky.

  • měla by rozhodovat pouze celková úspora a můžete tedy žádat pouze na jednotlivé zásahy (výměna oken, kotel, zateplení domu fasádou)
  • dotace v některých kategoriích se zvyšují o 5 –15 %
  • dotace i na rekonstrukce starých panelových domů
  • dotace na solární panely, tepelná čerpadla či kotle na biomasu