Půjčku.net Rss

zelenausporam.cz – jak probíhá žádost o dotaci a její schválení?

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 01-11-2009

zelenausporam.cz – jak probíhá žádost o dotaci a její schválení? Již nějakou dobu funguje program s názvem Zelená úsporám, který za splnění určitých podmínek umožňuje jak fyzickým osobám (rodiny, jednotlivci), tak firmám (subjektům) získat dotaci (příspěvek od státu) například na výměnu starých oken za nová plastová či nový ekologičtější plynový kotel, popřípadě nějaké peníze na novou fásádu.

Zelená úsporám – nová okna, fasáda, kotel

Nové podmínky u dotace zpřísňují některé dříve příjemnější a jak se to tedy má s žádostí a jejím případném schválení? Jak již bylo řečeno, dle podmínek programu Zelená úsporám lze od státu získat finanční příspěvek na některé z výše uvedených možností. Můžete zkusit podat žádost na příspěvek na zakoupení nového kotle, plastových oken či zateplení fasády. Vzhledem k byrokratickému postupu a nemalých vstupních nákladech se však ukazuje, že výhodu této dotace spatřují jen někteří a týká se to především větších firem či žadatelů, kteří chtějí dotaci použít na novostavbu.

Odborník připraví projekt, vy zaplatíte a nic…

Háček je v tom, že je potřeba nejprve připravit projekt, který poté musíte předložit komisi, která jej buď schválí, nebo neschválí a jak už to tak bývá, každá sranda něco stojí. Seznam projektantů, kteří jsou smluvními partnery pro dotační program Zelená úsporám najdete na stránkách programu (zelenausporam.cz) a je dobré vědět, že tento člověk s vámi probere vaše požadavky, propočítá jednotlivé plochy a na základě toho vám řekne s jakou pravděpodobností dotaci získáte.

I když bude předpověď vypadat optimisticky, nikde není řečeno, že vám tuto žádost komise schválí a navíc budete muse zaplatit projektanta – odborníka na kreslení projektových dokumentací a někoho, kdo má statut od programu Zelená úsporám.