Půjčku.net Rss

Žádost o hypoteční úvěr – připravte se na vysoké nároky bank

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 10-10-2009

Žádost o hypoteční úvěr – připravte se na vysoké nároky bank. S probíhající „recesí“ českého i světového bankovnictví a finančnictví (pojišťovnictví) se množí méně bonitní klienti, lidé přicházejí o zaměstnání, popřípadě mají nízké platy. Všechna tato fakta a ještě mnohá jiná mají vliv nejen na úrokové sazby hypoték a půjček obecně, ale také na nároky bank a hypotečních ústavů při posuzování žádosti o půjčku u nového klienta.

Dobrou hypotéku jedině s dostatečným příjmem

Pokud tedy žádáte o hypoteční úvěr dnes, připravte se na vysoké nároky na vaši bonitu ze strany banky. Jestliže máte dostatečný příjem, pak jste v pozici, kdy si můžete vybrat z poměrně široké nabídky hypotečních bank, které vám velmi rádi hypotéku na bydlení poskytnou. Zároveň si můžete svou půjčku vybírat na základě výhodných nabídek, protože ne každý hypoteční ústav má pro tyto bankovní úvěry na bydlení (stavba či rekonstrukce domu, bytu) stejné podmínky jako jiní.

Co ovlivňuje úrokové míry hypotečních úvěrů?

Pokud Co tedy vlastně ovlivňuje úrokovou míru hypotéky a podmínky bank pro schválení žádosti o ní? V prvé řadě je to obecná bonita klienta, tedy zda je žadatel o hypotéku zaměstnán, jak dlouho v jednom pracovním poměru, kolik peněz má pravidelně měsíčně na běžném účtě, zda vlastní nějakou nemovitost, je svobodný či ženatý, vlastní kreditní kartu, popřípadě zda má i jiné závazky vůči dalším institucím (spotřebitelský úvěr, kontokorent, půjčka), nebo je dokonce někomu dlužen.

Ta poslední podmínka je velmi důležitá, protože banky jsou obvzláště vůči neplatičům velmi zdrženlivé a obvzláště v této době (recese bankovnictví) takové žadatele zpravidla zklamou a žádost o hypotéku či jinou půjčku poté neschválí. Úrokovou míru vybrané hypotéky pak ovlivňuje především výše pravidelných měsíčních splátek, délka fixace úrokové míry.