Půjčku.net Rss

Vysoké úroky u půjčky? Můžete přeplatit i dvojnásobek půjčených peněz

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 25-01-2010

Vysoké úroky u půjčky? Můžete přeplatit i dvojnásobek půjčených peněz. Pokud jste snad v předvánočním období nabyli nostalgického dojmu, že banky před Vánoci nabízejí nějaké zajímavé nabídky s výhodnými splátkami a parametry pro dlouhodobé a „mírné“ měsíční splátky, pak jste nejspíše najivně naletěli. Bankovní i nebankovní instituce naopak rády využívají veškerých příležitostí pro ulovení zákazníka a Vánoce k nim rozhodně patří. Nezřídka však může nepozorný klient přeplatit i dvojnásobek původně půjčené částky.

Spoření peněz s minimálním rizikem

Vánoce jsme sice již prošvihli a ti, kteří se nechali svou vlastní situací a někdy až naivně hloupými reklamami do nějakého bankovního či nebankovního úvěru či jiného produktu uvrtat mají se splácením své vlastní problémy, nicméně jelikož stát vůči vysokému RPSN některých institucí stále nezakročil, hrozí že do podobné nezáviděníhodné finanční situace spadnou další lidé. Některým lidem není rady ani pomoci, ale jsou tací, kteří nejsou úplně rozhodnuti podlehnout „(ne)lákavým“ nabídkám a mohou se budoucím problém se splácením drahé půjčky vyhnout.

Co nabízí „populární“ Provident?

Typickým poskytovatelem nebankovních půjček je i společnost Provident. Potřebujete půjčit pár stovek ihned, do 24 hodin? Žádný problém, navštíví vás slečna či spíše postarší paní z nejbližší vesnice a podobně jako vaše babička vám nosí vajíčka, tato paní přiveze penízky. Sice je možné, že za pár týdnů přeplatíte dvojnásobek, ale co, peníze jste dostali ještě týž den.

Takové půjčky do 50.000 kč, jaké poskytuje i zmíněný Provident jsou velmi „populární“ i přes značné neváhody ve formě absurdně vysokých úrokových sazeb a následných týdeních splátek.

Nižší úrokové sazby mají bankovní ústavy

Jak uvádí například server finance.idnes.cz, můžete si půjčit například 50 000 korun v bance na tři roky s průměrnou splátkou 1 700 korun měsíčně a proti tomu u Providentu tu samou půjčku se splátkou „jen“ 1 550 korun, ale pozor, splátka tentokrát není měsíční, nýbrž týdenní. Splácet sice budete jen rok a kousek, za tu dobu však firmě Provident vrátíte 91 tisíc.

Výhodnější půjčky s lepšími podmínka a nižšími úrokovými sazbami prostě nabízejí banky. Pokud však máte zápis v registru dlužníků, popřípadě výše mzdy na potvrzení o výši platu ze zaměstnání není dostačující, budete se muset poohlédnout po nebankovní půjčce, popřípadě si půjčené peníze odříci.