Půjčku.net Rss

Při výběru pojištění by neměla rozhodovat jen cena pojistky

Aktuální informace, zprávy, Pojišťovny a produkty | Dne 07-09-2009

Při výběru pojištění by neměla rozhodovat jen cena pojistky. Téměř každý dospělý člověk si čas od času musí zřídit nějaké pojištění. Většina z nás má pojištění svého rodinného domu či bytu, či nějakou formu pojištění odpovědnosti, ať již za sebe či například formou povinného ručení. Tématem tohoto článku, jak vidíte v nadpise, je cena za sjednané pojištění a především fakt, že by neměla vždy sama o sobě rozhodovat o výběru té správné pojistky.

Pojištění rodinného domu, bytu – domácnosti

Faktem je, a pojišťovny jsou si toho velmi dobře vědomy, že mnoho budoucích zákazníků přichází do pojišťovny s cílem sjednat si konkrétní druh pojištění (osob, zvířat, věcí, nemovitostí, života, penze), ale už méně hledí na podrobnosti tohoto produktu, tedy jaké je plnění pojišťovny, jaká je vaše spoluúčast v případě nutného pojistného plnění, popřípadě do jaké výše za vás pojišťovna vzniklé závazky uhradí.

Důvodem k aktualizaci pojistné smlouvy může být i její stáří – jistě vám v domácnosti přibyl nový nábytek, elektronika či doplňky.

A to je asi ten nejpodstatnější fakt, na který mnoho lidí doplatí například v případě uzavření pojištění domácnosti či celé nemovitosti (například proti požáru, povodni a jiným živelným katastrofám). Jednání končí většinou velmi brzy podpisem smlouvy a leckdy s nižším pojistným plněním. Je rozdíl, zda za vás pojišťovna uhradí 5 miliónů korun, nebo jen 2 v případě pojistné údálosti.

Důležitá je výše pojistného plnění pojišťovnou

Rada tedy zní: před podpisem smlouvy se vždy ujistěte, že plnění pojišťovny v případě vzniklé pojistné události bude v plném rozsahu, nebo alespoň v dostatečné výši tak, aby vám nahradila vzniklé škody. Pokud jste si jisti, že jste tak učinili, může zde být ještě jeden často opomíjený fakt a sice stáří pojistné smlouvy…

Většina lidí za několik let nashromáždí další majetek, ale i pomůcky (elektroniku) denní potřeby, které však ve výpočtu staré pojistné smlouvy nejsou zaneseny a mohou představovat poměrně vysoké náklady, pokud si představíte, že byste o ně měli bez náhrady přijít.

  • Pojištění – více informací o pojištění domácnosti, odpovědnosti