Půjčku.net Rss

Věci veřejné – politická strana přímé demokracie

Politika, politické strany, Různé příspěvky, informace | Dne 31-08-2009

Věci veřejné – politická strana přímé demokracie. nová politická strana „Věci veřejné“ sama sebe označuje za politickou stranu přímé demokracie. Hlavní myšlenkou (politickým prohlášením), která staví na přímé demokracii, je komunikace a spolupráce se samotnými občany, jejichž hlas a odbornost by měly být pro tuto politickou stranu rozhodující. Dle vyjádření na oficiálních stránkách se mohou všichni občané české republiky účastnit některých rozhodnutí online na webu strany a tím ovlivňovat samotný politický program politické demokratické strany Věci veřejné.

Programy politických stran před volbami 2009

Programy všech politických stran jsou před volbami samozřejmě našponované a jak je dobrým zvykem, jsou jejich představitelé schopni naslibovat téměř cokoli. Jistě bychom rádi věřili politickému programu strany přímé demokracie strany věcí veřejných, nicméně troška zdravé skepse či spíše reálného pohledu nikdy neuškodí, obvzláště po zkušenostech posledních měsíců.

Vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó lide český. Více moci v rukou obyvatel ČR?

Na ideály bude ještě času dost, nechme se překvapit skutečnými plány této politické strany, která slibuje mnohem větší vliv samotných občanů České republiky na rozhodování o věcech veřejných.

Citujeme: „Názor občanů je důležitý“

Věříme, že by lidé měli mít nástroj, jak politiku ovlivňovat. Názor občanů je důležitý. Jsme proto pro další rozvoj přímé demokracie v České republice. Na našich stránkách www.veciverejne.cz mohou všichni občané hlasovat o aktuálních otázkách a problémech, které naši zemi trápí. Máte možnost ovlivnit dění v Česku.

Výsledky se následně promítají v politickém programu Věcí veřejných. Není pro nás tedy jen omílanou frází, že náš volební program vychází ze spolupráce s občany a samozřejmě s odborníky na danou problematiku.