Půjčku.net Rss

Úvěry pro mladé rodiny od SFRB – až 300 tisíc od státu

Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 10-08-2009

Úvěry pro mladé rodiny od SFRB – až 300 tisíc od státu. Lidé se dnes zaměřují na kdejakou nabídku půjček a hypoték na bydlení pochybné výhodnosti a přitom se někdy nabízí poměrně vkusné a výhodné řešení. Pokud jste manželé a alespoň jednomu z vás je méně než 36 let, pak máte z hlediska zákona nárok na úvěr 300 tisíc korun od státu (SFRB – Státní fond rozvoje bydlení). Tato výhodní rodinná půjčka musí být využita na vlastní bydlení a je úročena velmi nekonkurenceschopným úrokem 2 % ročně.

Podmínky pro poskytnutí půjčky od SFRB

Poskytnutí úvěru od státu, respektive od Státního fondu rozvoje bydlení v České republice, má samozřejmě svá úskalí a pravidla, respektive podmínky, která je potřeba dodržet. Úvěr pro mladé manžele je možné využít k financování výstavby bytu (podle zákona o vlastnictví bytů), k výstavbě bytu v rodinném domě, také k výstavbě bytu formou změny stavby, kterou vznikne byt z prostorů původně kolaudovaných k jiným účelům než k bydlení.

Alespoň malé zvýhodnění pro manžele. Maximálně sice 300 000 kč, ale kdo vám je půjčí za úrok ve výši 2%.

Kdy nelze poskytnout tento úvěr od státu?

Tento úvěr na bydlení nelze poskytnout, je-li žadatel, jeho manžel nebo manželka vlastníkem bytu, bytového domu, rodinného domu nebo nájemcem družstevního bytu. Půjčka nemůže být poskytnuta opakovaně a to ani na výstavbu nebo pořízení bytu, na který byl úvěr Státním fondem rozvoje bydlení již poskytnut.

Koupě rodinného domu, bytu a uzavření smlouvy

Mezi další situace, kdy lze výhodnou půjčku získat, patří koupě vlastního bytu, popřípadě koupě rodinného domu s jedním bytem úhrady za převod členských práv a povinností v bytovém družstvu, stane-li se příjemce úvěru nájemcem družstevního bytu. V případě, že byt je pořizován výstavbou, bude v případě narození dítěte v době po uzavření úvěrové smlouvy nesplacená část jistiny úvěru snížena o 30 tis. Kč za každé narozené dítě (nebo osvojené).

Klasické hypotéky na bydlení a hypoteční úvěry

Pokud se chcete informovat o nabídce klasických hypoték a hypotečních úvěrů v ČR, můžete vyzkoušet například jeden z následujících odkazů, které vedou na článek o srovnání hypoték a na texty informující o tzv. stoprocentní hypotéce (Americká hypotéka).