Půjčku.net Rss

Úvěrové kalkulačky pro výpočet splátek hypotéky

Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 10-08-2009

Úvěrové kalkulačky pro výpočet splátek hypotéky. Jednou z velmi zajímavých funkcí a služeb na internetu jsou rozhodně nejrůznější on-line kalkulačky pro výpočet čisté mzdy, důchodu, hypotečních splátek a nejrůznějších bankovních či nebankovních půjček. Díky kalkulátoru pro výpočet splátek hypoték a půjček si můžete nezávazně spočítat, jak by pro vás byl daný produkt reálný a můžete tím předejít případným komplikacím při jeho neřádném splácení. Narýsujte si splátkový kalendář online.

Hypoteční kalkulátor 2009 a úrokové sazby půjček


Pomocí hypoteční kalkulačky si můžete sestavit a propočítat náklady na hypotéku, spočítat si reálný kalendář splátek a celkové náklady spojené s hypotečním úvěrem. Kupříkladu Hypoteční banka, která je taktéž poskytovatelem půjček na bydlení, má v nabídce jak základní, tak rozšířený kalkulátor splátek. Pokud si budete své imaginární představy potvrzovat při vypočítávání nákladů spojených s půjčkou, pak si dejte pozor, zda je daný kalkulátor aktuální, v tomto případě pro rok 2009. Úrokové sazby se, stejně tak jako celkové podmínky, mění v čase.

Splátky vás budou provázet několik let. Věnujte dostatek času výběru vhodného úvěru.

Co vyplnit u kalkulačky pro výpočet úroků z úvěru?

Na tzv. úvěrové kalkulačky narazíte na různých serverech, které se zaměřují na bankovnictví a finance obecně, stejně tak jako na portálech samotných bank. Některé kalkulačky jsou řekněme univerzální (spočítají vám splátkový kalendář u vícero produktů konkurenčních bank) a další (ty na portálech bank) vám spočítají reálné náklady na konkrétní půjčku či hypoteční úvěr.

  • druh hypotéky (Americká hypotéka / účelová)
  • cena nemovitosti, pozemku
  • úroková sazba (vy si zvolíte dobu fixace hypotéky)
  • splatnost hypotečního úvěru (v letech)

Výše příjmů ze zaměstnání a údaje o nemovitosti

Velmi užitečné jsou především ty online kalkulátory, díky kterým si ověříte, zda vůbec na požadovaný bankovní produkt budete mít z hlediska požadavků banky nárok, popřípadě zda máte dostatečně vysoké příjmy ze zaměstnání. Výše příjmů z vašeho pracovního poměru je jedním ze základních požadavků na klienta v případě žádosti o půjčku. Někdy také narazíte na zkreslené informace o výši měsíčních splátek, obecných podmínkách a vlastnostech konkrétní nabídky hypoték, které jsou způsobeny především různorodostí jednotlivých formulářů těchto kalkulaček.