Půjčku.net Rss

Úvěr ze stavebního spoření – půjčka od stavebních spořitelen

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby | Dne 18-09-2009

Úvěr ze stavebního spoření – půjčka od stavebních spořitelen. Mezi bankovní produkty, které za posledních let zaznamenali slušnou oblibu mezi českými klienty lze zařadit i stavební spoření, na jehož propagaci se podílel i stát vzhledem k tomu, že ke každé jedinečné smlouvě poskytoval a poskytuje státní příspěvek. V tomto článku se však zaměřujeme na možnost získat úvěr ze stavebního spoření, tedy získat nějaké peníze na pořízení či rekonstrukci vašeho domu či bytu. Jedná se o tzv. překlenovací úvěr a lze o něj požádat v průběhu spoření na dané smlouvě.

Stavební spoření s možností úvěru na bydlení

V rámci stavebního spoření si můžete spořit, nebo třeba požádat o úvěr ze stavebního spoření či o překlenovací úvěr. Čistý úrokový výnos může být až 6, 94 % ročně a během spoření si vytváříte nárok na výhodný úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr se stálou úrokovou sazbou. Výhodou překlenovacích úvěrů od stavebních spořitelen je především garance úrokových sazeb po celou dobu úvěrování (start na 3 % p.a. a výše), zaplacené úroky si můžete odečíst od základu daně a u nižších částek není ve většině případů požadována zástava nemovitosti (vhodné pro lidi bez majetku a s malým příjmem).

Spoření s liškou, Wüstenrot, Raiffeisen, HYPO

Zároveň je však částka překlenovacího úvěru fixně limitována a je závislá na výši vaší cílové částky. Jedná se tedy o spíše nižší úvěry ze stavebního spoření. Stavebních spořitelen je celá řada a jejich nabídka je velmi podobná, rozdíly jsou především v ročních poplatcích za správu a vedení běžného účtu, zpoplatněny jsou samozřejmě i výpisy z účtu. Překlenovací úvěr můžete získat u Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS – spoření s liškou), Wüstenrot, Raiffeisen, HYPO stavební spořitelny, České spořitelny či Modré pyramidy. Domluvte se s obchodním zástupcem konkrétní banky (smluvní prodejci).

Nabídka překlenovacích úvěrů ze stavebka

Stavebních spořitelen je na českém trhu rozhodně dostatek, nicméně seznam který vidíte níže jsou asi nejčastěji využívané stavební spořitelny v České republice a navíc jsme vybrali ty, které svým klientům poskytují možnost získat překlenovací úvěr během průběhu smlouvy o stavebním spoření.

  • Wüstenrot stavební spořitelna
  • HYPO stavební spořitelna
  • Raiffeisen stavební spořitelna
  • Českomoravská stavební spořitelna
  • Stavební spořitelna České spořitelny
  • Modrá pyramida stavební spořitelna
  • Hypotéky – půjčky na bydlení a americká hypotéka

Pokud potřebujete půjčit vyšší částku než např.: 500 000 Kč, budete se muset nejspíše poohlédnout po klasické hypotéce na bydlení, protože u stavební spořitelny je výše překlenovacího úvěru závislá na cílové částce, kterou máte uvedenou ve smlouvě.