Půjčku.net Rss

Termínované vklady – srovnání úrokových sazeb bank

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby | Dne 02-10-2009

Termínované vklady – srovnání úrokových sazeb bank. Mezi poměrně oblíbené finanční produkty českého bankovnictví v případě, že chcete krátkodobě investovat volné peněžní prostředky s minimálním rizikem, patří i termínované vklady jejichž klady a zápory si osvětlíme v tomto článku o možnostech krátkodobého spoření mimo klasické obchodování s rizikovými akciemi, fondy a dluhopisy. Povíme si také něco o srovnání úrokových sazeb termínovaných vkladů.

Porovnání bankovních termínovaných vkladů

Díky on-line porovnání nabídky termínovaných vkladů a jejich úrokových sazeb u jednotllivých bank můžete vybrat ten pravý produkt pro vaší finanční investici. Srovnání úrokových sazeb můžete jednoduše provést přes kalkulátor termínovaných vkladů na serveru finance.cz. Výběrem banky a příslušné měny dostanete kompletní informace o výši úrokových sazeb pro jednotlivá období a částky.

Díky online kalkulačce se dozvíte vaše případné zisky z krátkodobého vložení finančních prostředků do termínovaného vkladu. Spočítejte si výnos jednoduše online.

Máte volné peníze a chcete je zhodnotit bez nutnosti podstupovat riziko jejich ztráty? Pak je termínovaný vklad právě pro vás.

Úrokové sazby termínovaného vkladu, pojištění

Vklady u termínovaných vkladů u bance jsou pojištěny pro případ krachu či platebních problémů banky. Jedná se tedy o minimálně rizikovou formu investice volných peněžních prostředků u které je riziko znehodnocení investice mnohem nižší než například u podílových fondů, akcií a dluhopisů. Pokud navíc peníze výhledově nepotřebujete na nic důležitého, bude jejich zhodnocení u termínovaného vkladu mnohem lepší než když budou ležet na běžném bankovním účtu.

  • Kontokorent – krátkodobé půjčky na kontokorentní úvěr

Vklad si u většiny z nich zřídíte zdarma a bezplatné je i vedení termínovaného účtu. Momentálně jsou však úrokové sazby dost nízké a z úrokových výnosů navíc zaplatíte 15 % daň.