Půjčku.net Rss

Stavební spořitelna Modrá pyramida – stavební spoření s 2% úročením vkladu

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky | Dne 02-09-2009

Stavební spořitelna Modrá pyramida – Stavební spoření s 2% úročením vkladu. O tom, že je stavební spoření poměrně výhodným produktem není třeba dlouho polemizovat, i když za poslední roky se jeho pozice „výdělečného produktu“ mírně změnila. Kromě toho, že byl snížen státní příspěvek, který dnes činí 2% úročeného vkladu ročně se na trhu objevili takřka beznákladové spořící účty, které jsou zdatným konkurentem stavebních spořitelen. Modrá pyramida stavební spořitelna je jedním z českých poskytovatelů stavebních spoření a zřídit si jej můžete jak přes síť poboček, tak přes obchodní zástupce Modré pyramidy.

Státní příspěvek a úroky ze stavebního spoření

Při částce, která se rovná 1.500 Kč měsíčně, se dostanete na úroveň nejvyšší státní podpory, která může činit ročně maximálně 3000 kč. Pokud již spoříte pravidelně pár let, jsou na účtu stavebního spoření poměrně zajímavé i připisované úroky, které v kombinaci se státním příspěvkem činí ze stavebního spoření stále poměrně zajímavou alternativu k dnešním bankovním spořícím účtům.

Naspořenou částku ze stavebního spoření jakékoli stavební spořitelny nemusíte využít na výstavbu či rekonstrukci domu či bytu!

Stavební spoření (nejen u Modré pyramidy) je tedy poměrně výnosný a bezpečný způsob spoření si peněz nejen na bydlení a nabízí alternetivu hypotéky, tzv. překlenovací úvěr, který se však hodí pouze jako krátkodobá půjčka na bydlení či rekonstrukci.

Obecné výhody stavebních spoření

Níže můžete vidět seznam nejdůležitějších výhod všech stavebních spoření. Stavební spořitelny se liší různými poplatky za zřízení, vedení účtu stavebního spoření a poplatkami za roční výpisy, ostatní parametry jsou však dané zákonem a tím pádej jsou neměnné.

  • státní podpora až 3 000 Kč (minimálně 1.500 Kč/měsíc)
  • vklady jsou úročeny 2 % ročně (celkem zajímavý úrok)
  • výnosy nepodléhají dani z příjmu
  • vklady jsou ze zákona pojištěny až do výše 50 000 EUR
  • možnost čerpat výhodný úvěr na bydlení (překlenovací úvěr je výhodný pouze v případě, že jej využijete krátkodobě)

Stavební spoření pro děti – Spoření Mopísek

Dalším lákadle Modré pyramidy je nabídka stavebního spoření pro malé děti – Mopísek. Výhodou tohoto spoření je především fakt, že v případě uzavření smlouvy s cílovou částkou 50 000 Kč vám bude spoření zřízeno zdarma, tedy bez poplatku za uzavření smlouvy. Spoření pro děti – Spoření Mopísek je určeno pro nové klienty do 15 let včetně.

Výhody Spoření Mopísek jsou totožné s běžným stavebním spoření – nadstavbovou výhodou je zřízení smlouvy pro dítě zdarma (bez poplatku) v případě cílové částky 50.000 Kč