Půjčku.net Rss

Sky Europe Airlines – problémy skyeurope.com skončily krachem

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 02-09-2009

Sky Europe Airlines – problémy skyeurope.com skončily krachem. Jeden z největších evropských nízkonákladových dopravců, společnost Skyeurope.com, po dlouhodobých finančních problémech zkrachovala. Tisíce lidí zůstali na letištích po celé Evropě bez šance na jakoukoli vstřícnost od této společnosti. Sky Europe naopak těmto lidem vzkázala, že se o sebe musejí postarat sami a náhradu za letenky že mají požadovat od jejích smluvních prodejců, popřípadě od prodejců dovolených a zájezdů.

Bankrot nízkonákladové letecké společnosti

V úterý odebralo slovenské ministerstvo dopravy nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope licenci opravňující k poskytování přepravních služeb. Firma tedy skončila bankrotem a momentálně je v likvidaci. Podle ověřených informací se letecká společnost již delší dobu potýkala s finančními a personálními problémy, které však pramenily opět především z nasekaných dluhů. Podle informací finančního arbitra totiž Sky Europe dlužila poměrně vysoké částky i svým zaměstnancům a to dokonce i z řad profesionálních dopravních pilotů.

Společnost SkyEurope se potýkala s finančními problémy již dlouhou dobu.

Během posledních měsíců byla z důvodu velkých dluhů firmě zabavena některá dopravní letadla, což však její situaci již nijak zásadně nezhoršilo. „Řítící se letadlo má velmi malé šance na záchranu„.

Ceny letenek se mohou v Evropě zvednout

Zkrachovalá společnost SkyEurope lákala nové klienty především na akční nabídky letenek (Londýn, Paříž, Amsterodam, Brusel aj.), v posledních týdnech dokonce ceny za jednosměrnou letenku klesaly i k deseti euro, čemuž není snadné konkurovat. Krach jedné z nejvyužívanějších nízkonákladových leteckých společností bude mít pravděpodobně vliv na ceny letenek po celé Evropě.

Pokud jste zvyklí cestovat s nízkonákladovými leteckými společnostmi, kde lze sehnat opravdu ty nejlevnější letenky, připravte se na to, že si nejspíše budete muset připlatit.

Levné letenky od fungujících dopravců – Královna

Pokud sháníte levné letenky do celého světa, pak můžete vyzkoušet vyhledávací systém společnosti Královna.cz – letenky on-line, který vám při vyhledávání nabídne levné letenky od mnoha fungujících leteckých dopravců (včetně nízkonákladových). Můžete cestovat po Evropě (Anglie, Francie, Belgie, Slovensko, Česká republika, Španělsko, Německo aj.), popřípadě letět kamkoli téměř do celého světa.

  • Letenky – rezervace letenek online