Půjčku.net Rss

SEO optimalizace jako nástroj pro získání více zákazníků

Různé příspěvky, informace | Dne 08-09-2009

SEO optimalizace jako nástroj pro získání více zákazníků. Tento článek se týká především těch, kteří nějakým způsobem usilují o vyšší návštěvnost firemních či osobních stránek na internetu a z ní plynoucího nějaké zisku ať již v podobě pravidelných čtenářů či zákazníků e-shopu. Search Engine Optimization (česky se uchytilo i když ne zcela správně: optimalizace pro vyhledávače) je vlastně jakýsi marketingový nástroj, kteý však v českých luzích opřádají poměrně zanícené mýty.

Optimalizace pro lidi, pochopení vyhledávačů

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že vyhledávače (Seznam, Google) chtějí svým návštěvníkům pomoci a tím si je získat na svou stranu. Jejich snahou je tedy nalézat na uživatelovi dotazy pokud možno co nejrelevantnější výsledky a zároveň se tak snažit pochopit druh dotazu. Už z tohoto pohledu je patrné, že samotnou „optimalizaci“ WWW stránek je potřeba dělat tak, aby vyhovovala lidem, vyhledávače již přijdou sami. Pomůže přemýšlet jakobyste byl návštěvník.

SEO nabízí kdekdo, skutečné služby málokdo

Pokud jste majitelem nějaké firmy či provozujete e-shop, který je na internetových návštěvnících víceméně závislý, pak vás pochopení SEO marketingu pro získání více relevantních zákazníků jistě bude zajímat. Profesionální SEO služby dnes stojí především na poznání zvyklostí, stereotipů a potřeb lidí. Pokud se k tomu přidá copywriting (psaní poutavých textů pro web), umění webdesignu jako takového a především znalost internetového prostředí dané oblasti (v tomto případě ČR) a zákonitostí marketingu jako takového, pak spolupracujete s někým, kdo vám může se zvýšením návštěvnosti a především v konverzích v zákazníka skutečně pomoci.

Velká návštěvnost neznamená vyšší zisk v e-shopu

Pokud vám někdo pomocí SEO optimalizace pro vyhledávače (respektive pro lidi) slibuje přivést více návštěvníků, ještě to nemusí znamenat, že vám přivede více zákazníků. Jistě vidíte rozdíl v návštěvnících a zákaznících. Pokud má totiž návštěvník provést konverzi (nakoupit, zamluvit, objednat), je potřeba abyste jej nějak uchopili a přesvědčili, že právě ten váš e-shop či firemní web nabízí to pravé. A k tomuto kroku se lze ve větším měřítku dostat především kombinací faktorů a marketingových nástrojů, které jsem zmínil v předešlých odstavcích.

Správnou SEO optimalizací stránek získáte mnoho

Když si představíme člověka hledajícího na internetu, jedná se většinou o potřebu vyhledání nějakých konkrétních informací, popřípadě o nalezení odpovídajícícho zboží (většinou opět s potřebnými informacemi). Pokud dokážete na tuto potřebu odpovědět vhodně sestavenou internetovou stránkou s potřebnými informacemi a způsobem jejich přednesu, okořeníte to uživatelsky příjemným prostředím a intuitivním ovládáním, máte napůl vyhráno a návštěvník bude nadšen, toť podstata dnešní SEO optimalizace pro vyhledávače. Vy následně také :) .

PPC reklama – Google AdWords a platba za proklik

V dnešní době se jako podpora pro získání relevantní návštěvnosti na firemní či webové stránky začalo hojně využívat tzv. kontextové reklamy, tedy bloku reklamních odkazů, které jsou kontextově relevantní k danému obsahu. Tuto službu nabízí například společnost Google.com a její název zní Google AdWords. V České republice nabízí tento systém například společnost Seznam a jmenuje se Sklik. PPC (Pay per click) zanmená, že za zobrazení reklamy neplatíte nic, pouze za provedenou akci, v tomto případě za uskutečněné kliknutí.

  • PPC reklama Google AdWords – reklama ve vyhledávačích a obsahové síti s nastavitelnou cenou za proklik (ne za zobrazení)