Půjčku.net Rss

Ručitelem hypotéky se stanete snadno: zajištění pohledávek u půjčky

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 25-01-2010

Ručitelem hypotéky se stanete snadno: zajištění pohledávek u půjčky. Jedním ze stále nejčastějších forem zajištění pohledávky u žadatele o půjčku či hypoteční úvěr je pojištění ručitelem. Klient banky či nebankovního ústavu si tak sežene rodinného příslušníka, kamaráda či známého, který je ochoten podstoupit jisté riziko a „zaručí“ se za to, že žadatel/přítel bude vzniklý závazek řádně splácet. Pokud však dluh přeroste přes hlavu a klient neraguje na telefonáty a upomínky, přichází na řadu stíhání ručitele.

Lze se vyvázat z ručitelského závazku?

Stát se ručitelem je hračka. Přemluví vás kamarád, známý či rodinný příslušník, slíbí vám samozřejmě hladký průběh bez jakýchkoli komplikací ovšem nemusí tak tomu být vždy a to je jeden z důvodů, proč banky stojí o ručitele. Vždy se hodí člověk, který je dle ručitelských podmínek sepsaných u smlouvy o půjčku (ručitelský závazek) zodpovědný vlastními finančními prostředky či movitým majetkem za dluh vzniklý u původního klienta.

Pokud se toužíte svého závazku ručitele zbavit, bude po vás banka rozhodně chtít nějakou náhradu. nejčastěji nového ručitele, popřípadě finanční kompenzaci.

Ručitel je plnohodnotnou pojistkou banky

Každý ručitel by si měl uvědomit, že momentálně pohodová situace se může rázem změnit s měnící se situací klienta banky (přítel, kamarád, rodinný příslušník) a na řadu přichází plnohodnotná náhrada žadatele o půjčku či hypoteční úvěr, a sice ručitel (Vy). Ručitel je velmi silnou pojistkou v případě, že dlužník na písemné či telefonické upomínky banky k řádnému splácení svých závazků nereaguje.

Při posuzování bonity ručitele prochází ten stejným hodnotícím procesem jako žadatel o úvěr a je tedy prohledán Registr dlužníků (CERD), výše příjmů v zaměstnání, hodnota movitého a nemovitého majetku, počet vyživovaných dětí a celková platební morálka.