Půjčku.net Rss

Refinancování hypotéky – blíží se konec fixace úrokové sazby?

Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 01-08-2009

Refinancování hypotéky – blíží se konec fixace úrokové sazby? Jedním z hojně prezentovaných termínů dneška je tzv. refinancování půjček a hypotečních úvěrů (hypoték). Možná nejste spokojeni se stávající hypoteční bankou, nebo jen vidíte lepší podmínky jinde? Co vlastně tento termín znamená pro klienty bank (pro vás) a kdy je vhodný čas k využití této služby se dozvíte v tomto článku.

Kdy svou hypotéku refinancovat u jiné banky?

Předně si vysvětlíme, co to refinancování hypotéky vlastně je. Pokud máte a platíte hypoteční úvěr (pravidelné splátky), jistě jste si ve smlouvě stanovili nějakou délku fixace úrokové sazby, no a po vypršení této lhůty se může stát, že banka se na vás „vytasí“ s mnohem méně přívětivými podmínkami. No a pokud se vám tyto podmínky nelíbí, máte možnost banku změnit, tedy jí refinancovat u jiného bankovního ústavu. Můžete získat lepší podmínky splácení, nižší roční úrokovou sazbu, ale také méně pravidelných poplatků za vedení běžného úvěrového (hypotečního) účtu.

Chcete mít u své hypotéky lepší podmínky? Refinancujte ji u jiné banky.

Vyjednání hypotečního úvěru, půjčky na bydlení

Každý, kdo si hypotéku někdy vyjednával, asi ví, jak je tento proces zdlouhavý a časově i finančně náročný. Předně musíte prokázat dostatečnou výši příjmů ze zaměstnání, výpis z registru dlužníků musí být čistý, standardní hypoteční úvěr musí být jištěn nemovitostí (dostatečná zástava, musíte objednat a zaplatit odhad nemovitosti), výpis z katastru nemovitostí a další doklady potřebné k vyřízení žádosti.

Fixace úroku, nižší poplatky a životní pojištění

Pokud se pro refinancování vaší hypotéky rozhodnete, měli byste zvážit několik faktorů. Předně zda si pomůžete, tedy zda získáte například výhodnější úrokovou sazbu či delší dobu splatnosti než u stávajícího hypotečního úvěru, popřípadě zda získáte nižší poplatky za vedení a správu úvěrového účtu, nebo také nestojíte o životní pojištění, které dříve banky pro schválení hypotéky vyžadovaly? Důležitými dokumenty, které budete potřebovat při jakékoli žádosti o refinancování hypotéky, jsou doklady ke stávajícímu úvěru. Banka bude potřebovat veškeré stávající informace a podklady k rozhýbání a převedení smlouvy o hypotéku.