Půjčku.net Rss

Small business loans in the United Kingdom – government programs for bad credit peoples!

Kategorie Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Centrální bankovnictví, Peněžní ústavy, banky | Dne 08-04-2010

Do you need to find some funding and governmental support for your business in United Kingdom? Would you like to get the best small business loan in the UK, supported by the British Government? There are a few possibilities how to find government-backed support (business finance support finder on gov.uk) and finance for new business, like startups. You can get conventional bank or nonbank finance and loans or focus on competitive grants for business support. Financial queries and loans in London on loan4anyone.com – submit your own question or review.

Some of these government programs (grants – smallbusiness.co.uk) are only available for beginners and new entrepreneurs. In addition to finance, there is also a business support like mentoring or consultancy (economists and financial advisors). Make use of funding for small and medium-sized Businesses and Start-ups too. How about small business loans in UK for bad credit peoples? You can learn more about your credit situation on google. Ask any question relevant to finance or directly to small business loans in UK.


ČNB snížila úrokovou sazbu, ale hypotéky nejsou levnější

Kategorie Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Centrální bankovnictví | Dne 20-01-2010

ČNB snížila úrokovou sazbu, ale hypotéky nejsou levnější. Po dlouhodobých peripetiích a výkyvech české koruny CNB (Česká národní banka) snížila úrokovou sazbu na historické jedno procento. Pokud byste očekávali, že zároveň s tímto poklesem spadnou i úrokové sazby hypoték a půjček na bydlení, pletli byste se. Banky své produkty prozatím nezlevňují…
…číst celé


Osobní bankrot – oddlužení přes insolvenční zákon

Kategorie Aktuální informace, zprávy, Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 22-10-2009

Osobní bankrot – oddlužení přes insolvenční zákon. Dostali jste se do bezvýchodné finanční situace, ať již vlastní chybou či důvěřivostí vůči bankám a nebankovním institucím? Vzhledem ke zvýšenému počtu zadlužených lidí, kteří svou situaci nezvládají řešit vzniknul tzv. insolvenční zákon, který umožňuje beznadějně zadluženým lidem podat návrh na oddlužení fyzické osoby (vyhlásit osobní bankrot). Takové dlužníky lze vyhledat v Insolvenčním rejstříku online – databáze dlužníků a provedených exekucí.
…číst celé


Česko potřebuje reformu veřejných financí a řešit dostupnost půjček

Kategorie Aktuální informace, zprávy, Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 22-10-2009

Česko potřebuje reformu veřejných financí a řešit dostupnost půjček. Tempo a styl, jakým jsou poskytovány například nebankovní půjčky pro lidi se zápisem v registru dlužníků jen poukazuje na fakt, do jakých problémů se jakožto členská země EU řítíme. Podle směrnic EU (Evropská unie) jsou definovány celkem tři skupiny rizikovosti podle měření veřejných financí dané země.
…číst celé


Bankovní (hospodářské) krize ve Spojených státech amerických – USA

Kategorie Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

Bankovní (hospodářské) krize ve Spojených státech amerických – USA. Podíváme-li se do historie USA, zjistíme, že jejich ekonomikou otřásly poměrně silné bankovní či řekněme celkové hospodářské krize. Ekonomové i skeptici (realisti) se neshodnou ani jednom společném jmenovateli těchto obrovských finančních problémů či machinací, za kterými jsou většinou vlivní majitelé bank a průmyslových koncernů. Ať je to jak chce, amerikou tyto bankovní problémy otřásly nejvíce mezi lety 1929 – 1933, kdy až do zvolení prezidenta D. Roosvelta zaniklo několik tisíc bank.
…číst celé


Kursový transmisní mechanismus a pohyby měnových kurzů

Kategorie Centrální bankovnictví, Peněžní ústavy, banky, Různé příspěvky, informace | Dne 19-08-2009

Kursový transmisní mechanismus a pohyby měnových kurzů. Základní rozdíly kursového transmisního mechanismu měnové politiky ve srovnání s měnovým a úvěrovým mechanismem spočívají především ve dvou skutečnostech. Jedná se o úlohu operativních kritérií a zprostředkujících kritérií, které plní jediná veličina, měnový kurz. Druhou skutečností je podstata měnového kurzu jako ceny zahraniční měny vyjádřené v domácí měně, tedy v mincích a bankovkách daného státu. Pokud vás toto nezajímá, ale zajímají vás kurzy měn, pak využijte tento odkaz.
…číst celé


Centrální banky a bankovní systém ve Spojených státech amerických

Kategorie Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 19-08-2009

Centrální banky a bankovní systém ve Spojených státech amerických. Pokud se na tomto portále zmiňujeme o centrálním bankovnictví nejen v České republice, pak by zde asi neměly chybět víceméně objektivní informace o bankovnictví v USA, tedy ve Spojených státech amerických, a to především proto, že se jedná o jednu z nejvyspělejších ekonomik, která je vydavatelem a správcem nejprogresivnější a nejpoužívanější měny, amerického dolaru.
…číst celé


Česká a Slovenská federativní republika 1990-1992 a bankovnictví

Kategorie Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 18-08-2009

Česká a Slovenská federativní republika 1990-1992. K 1. lednu 1990 došlo k oddělení „emisní“ a „úvěrově-obchodní“ činnosti centrální banky. Státní banka československá byla rozdělena na tři právně samostatné subjekty: Státní banku československou, která se přetvářela na centrální banku tržního typu (emisní činnost), a dvě obchodní banky – Komerční banku Praha a Všeobecnou úvěrovou banku Bratislava (obě úvěrově-obchodní činnost).
…číst celé


Inflace a její míra v ČR

Kategorie Centrální bankovnictví, Pojmy - výrazový slovník, Různé příspěvky, informace | Dne 15-08-2009

Inflace a její míra v ČR za jednotlivé roky 2007, 2008, 2009. Co to vlastně inflace je, jak ovlivňuje hospodaření státu a jak se s ní jednotlivé země v rámci bankovního sektoru vypořádávají se dozvíte v tomto článku. Pokud použijeme definici, pak lze inflaci charakterizovat jako: dlouhodobější nepřetržitý růst cenové hladiny, který je spojen s nadměrnou emisí peněz a který vede k poklesu kupní síly peněz. Co to znamená v praxi?
…číst celé


Stoprocentní hypotéka – hypoteční úvěr na plnou zástavní hodnotu

Kategorie Bankovní produkty, služby, Centrální bankovnictví, Peněžní ústavy, banky | Dne 09-08-2009

Stoprocentní hypotéka – hypoteční úvěr na plnou zástavní hodnotu. Jak moc byl a je tento postup při poskytování hypoték výhodný a reálně proveditelný se již ukázalo. Trend stoprocentně (100%) jištěných hypotečních úvěrů, tedy hypoték u kterých je na majetek určený k ručení využita plná zástava (zástavní hodnota) se ukázal jako nepříliš úspěšný. Pokud se mluví o nějaké světové krizi, pak lze tento produkt označit za jednoho z viníků tohoto problému, alespoň v líhni stoprocentních hypoték, v Americe.
…číst celé