Půjčku.net Rss

Půjčky Provident Financial, s.r.o. – nebankovní úvěry a dlužníci

Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 15-08-2009

Půjčky Provident Financial, s.r.o. – nebankovní úvěry a dlužníci. Společnost Provident je zcela běžnou nebankovní institucí, která se zaměřuje na klienty s menšími příjmy, kteří mívají takzvaně „dlouho do výplaty„. Takový člověk může být dlouhodobým a tedy velmi výhodným stálým zákazníkem a odevzdává tak na úrocích pravidelně každý měsíc třeba pár tisíc korun. Nevýhodou těchto půjček jsou tradičně vysoké úroky a roční úrokové sazby (RPSN), výhodou je pak především to, že nemusíte předkládat potvrzení o výši příjmů ze zaměstnání, popřípadě výpis z registru dlužníků.

Nebankovní půjčku do 50 000 Kč od Providentu?

Pokud potřebujete půjčit více jak 50 000 Kč, pak u Providentu nepochodíte. Jsou zaměřeni na méně bonitní klienty, což již samo o sobě znamená, že se dají očekávat potíže jako je třeba neřádné splácení poskytnutého úvěru, popřípadě dlouhodobě žádné pravidelné splátky. Proto bývá tak častým výsledkem této spolupráce návštěva exekutora (exekučního úřadu).

Nebankovní půjčky mohou být větším problémem, než se zdá. Ale kdo jiný vám půjčí když nemáte dostatečné příjmy, že?

Je samozřejmě na každém z nás zvážit, zda jsme v situaci, kdy nám takový typ finančního úvěru může pomoci z finanční tísně. Půjčky tohoto typu mohou být vhodné pokud je člověk schopen je splatit v řádném termínu a využije je pouze krátkodobě. V opačném případě je RPSN (roční procentní sazba nákladů) například u zmíněné Provident půjčky ve srovnání s bankovními půjčkami krajně nevýhodné a můžete se takovou půjčkou dostat do ještě větší finanční tísně, než vás právě sužuje.

Provident Financial dlužníci a exekuce na neplatiče

Poměrně jednoduchou úvahou zjistíme, že u Provident půjčky je velká průchodnost u žadatelů o úvěr, což při míře málo bonitních klientů znamená, že poměrně velká část budoucích neplatičů skončí v rukou exekučního úřadu (exekutora majetku), který má zákoné právo na zabavování majetku. Některé společnosti publikují seznam dlužníků a neplatičů, ale u společnosti Provident Financial se nám jej na oficiálních stránkách nepodařilo nalézt.

  • Město: Praha 4
  • Ulice: Olbrachtova 9/2006
  • PSČ: 140 00
  • Telefon infolinka: 844 188 189
  • E-mail: zakaznicky.servis@provident.cz