Půjčku.net Rss

Půjčky pro ženy na md – maminky na mateřské dovolené pozor

Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 11-10-2009

Půjčky pro ženy na md – maminky na mateřské dovolené pozor. Pro půjčky se již vžilo mnoho termínů, avšak leckdy nevyjadřují přímo podstatu poskytovaného úvěru. Nebankovní instituce si jsou vědomy rozdílů mezi lidmi a snaží se zaměřit na jednotlivé skupiny zvlášť (nezaměstnaní lidé, důchodci, studenti na škole, manželské půjčky, ženy na mateřské dovolené). To platí i o tématu tohoto článku, tedy o ženách, které nastoupily mateřskou dovolenou (md) a potřebují si půjčit nějaké peníze. Takže tento článek je určen především důvěřivým maminkám.

Péče o dítě po porodu a finanční zabezpečení

Jsou situace, kdy člověk potřebuje (nebo si to alespoň myslí) půjčit nějaké peníze. Mateřská dovolená k těmto obdobím rozhodně patří, protože na nastávající maminky čeká nákup mnoha věcí pro své děťátko. Paradoxem je také fakt, že u sebe se člověk dokáže trošku více uskromnit, ale pokud se jedná o novorozeně, pak se většina lidí snaží dát svému dítěti co nejvíc. Rada zní: než podepíšete nějakou smlouvu, projděte si nejdříve nabídku více finančních ústavů, mohou se lišit podmínky splátkového kalendáře či výše úvěrů. Ideální jsou tzv. bankovní půjčky.

Samozřejmě že s malým dítětem vzroste potřeba více peněz, ale neměli byste skočit hned na první nabídku, třeba na tzv. půjčky pro ženy na mateřské dovolené.

Nebankovní půjčka bez potvrzení o výši příjmů

Možná se to nezdá, ale i batole zapříčiní nové výdaje, které mohou být pro našlapaný rodinný rozpočet nečekaným problémem. Maminky (rodiče) se pak pokoušejí získat bankovní půjčky, ale záhy třeba zjistí, že banky jim nejsou nakloněny a zkrátka jim peníze pro nedostatečné záruky (výše příjmů, zápis v registru dlužníků, slabá hmotná záruka – nemovitost) nepůjčí. Pak zbývá ještě obrátit se na nebankovní instituce, které peníze v mnoha případech půjčí (dnes už je situace horší), ale můžete očekávat poměrně vysoké náklady spojené s pořízením a splácením daného úvěru.

Nástup na mateřskou dovolenou od 1.1.2009

V tomto odstavci se zmíníme o některých faktech, které se týkají nástupu na mateřskou dovolenou od 1.1.2009. Samotná mateřská dovolená souvisí s porodem a péčí o narozené dítě (novorozence) a trvá 28 týdnů. Narodily-li se vám dvě a více dětí, pak MD trvá 37 týdnů. Mateřskou dovolenou nastupuje těhotná žena 6 – 8 týdnů před termínem porodu. Nastane-li porod dříve, než určil lékař a žena tak vyčerpá méně než 6 týdnů mateřské dovolené, náleží jí mateřská dovolená ode dne jejího nástupu až do uplynutí 28 týdnů.