Půjčku.net Rss

Půjčky pro nezaměstnané – potřebujete půjčku ihned?

Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 05-08-2009

Půjčky pro nezaměstnané – potřebujete půjčku ihned? Ztráta zaměstnání je problém, který se může přihodit každému z nás. Horší situace nastává, pokud nejste dostatečně finančně zabezpečeni a potřebujete si půjčit peníze právě ve chvíli, kdy jste nezaměstnáni. Důležitá informace: tzv. půjčky pro nezaměstnané jsou vlastně půjčky na směnku, pouze se jim říká jinak.

Jste nezaměstnaný a potřebujete půjčku ihned?

Ztráta zaměstnání je určitě nepříjemná a spousta lidí začne propadat panice, kdy je schopna podepsat i velmi nevýhodnou smlouvu o půjčku. Pokud jste nezaměstnaný a nemáte dostatek peněžních prostředků, můžete se zkusit nejprve obrátit na nějakou bankovní instituci, která vám na základě vašeho předchozího přístupu ke splácení půjček bude třeba ochotna vyhovět a nějaký úvěr vám poskytne. Když ne, můžete zkusit méně výhodné půjčky bez výpisu z registru dlužníků a bez potvrzení o výši příjmů, ale vždy počítejte s vyššími splátkami, ročním RPSN a celkově náročnějšími podmínkami ze strany nebankovní instituce.

Ztráta zaměstnání bývá velmi nezáviděníhodnou situací, ale o to více to chce řádně rozmyslet kroky příští.

Půjčky na směnku, bez registru nebo kontokorent?

Pokud potřebujete peníze ihned a můžete je všas splatit, mohl by pro vás být naopak ideální kontokorentní úvěr, tzv. kontokorent, který umožňuje čerpat peníze na běžném účtu do mínusu. Jedná se o neúčelovou a krátkodobou půjčku, která má význam pouze pokud je brzy splacena. Je však dost pravděpodobné, že vzhledem k tomu, že jste nezaměstnaný a jistota práce je v mnoha oblastech nejistá vám banka nebude ochotná revolvingový (kontokorentní) úvěr poskytnout.

Pak zbývají výše uvedené půjčky na směnku, které sice dostanete ihned po podpisu smlouvy, ale kdy se musíte „upsat“ směnkou, která je vždy v určitý den splatná. Dejte si velký pozor při výběru půjček na směnku, bez registru či bez potvrzení příjmů, protože špatná volba může vaší špatnou situaci vzhledem ke ztrátě zaměstnání ještě zhoršit.