Půjčku.net Rss

Půjčky od soukromých osob jsou variantou půjček na směnku

Aktuální informace, zprávy, Nebankovní společnosti | Dne 17-09-2009

Půjčky od soukromých osob jsou variantou půjček na směnku. Na internetu neustále vznikají nové fráze, které mají vyjadřovat podstatu té konkrétní půjčky. Pokud se zajímáte, nebo vám byla vnuknuta představa nebankovní půjčky od soukromé osoby, pak vězte, že se jedná jen o pozměněnou variantu takzvaných půjček na směnku, tedy úvěrů poskytnutých ze soukromých zdrojů (osobní či firemní). Jedná se samozřejmě o ty méně výhodné varianty peněžní výpomoci, ale pro mnoho zájemců je podstatné, že jsou především snadno dostupné, jejich nevýhody se projeví později…

Půjčka na směnku od soukromé osoby, firmy

Pokud nějaou peněžní výpomoc sháníte na internetu a nepatříte-li mezi bonitní klienty (máte zápis v registru dlužníků a malé či žádné příjmy), pak jste se určitě setkali s poměrně odmítavým postojem bank a dokonce i některých nebankovních institucí. Schopnost splácet měsíční splátky u podepsaných smluv je stále nižší a je celkem logické, že nejen banky, ale i jiné firmy vyžadují záruky. Soukromá osoba zdaleka nemusí.

Pokud nemáte pravidelný příjem, vyskytujete se při podpisu smlouvy o půjčku ze soukromého zdroje (směnka) na tenkém ledě, který mnohdy praskne…

Možností, jak půjčku získat i přes tato omezení je především upsat se nějaké soukromé osobě či firmě, která poskytuje tzv. půjčky na směnku – peníze ze soukromých zdrojů podnikatelů či firem.

Při nesplácení půjčky hrozí i exekuce majetku

Převedení exekucí do soukromých rukou byl jeden z důvodů, proč vznikly nebankovní ústavy, které dnes poskytují poměrně hodně rizikové půjčky u nichž není příliš vysoká šance na to, že zájemce bude daný úvěr řádně splácet. Soukromý exekutor je silně motivován k provedení samotné exekuce majetku, jelikož je na ní existenčně závislý – plat získá až v případě provedení řádné (zákonné) exekuce a následné dražby zabavených předmětů (majetku). Tento odstavec píši především proto, aby si případní zájemci o půjčky na směnku ze soukromých zdrojů ještě řádně rozmysleli, zda chtějí takové roziko podstoupit.