Půjčku.net Rss

Půjčky od soukromých investorů: peníze na směnku od osob

Aktuální informace, zprávy, Nebankovní společnosti | Dne 17-03-2010

Půjčky od soukromých investorů: peníze na směnku od osob. Tyto druhy osobních půjček mají samozřejmě dvě strany mince. Na jdené straně je člověk (firma), který má volné finanční prostředky a chce je na kapitálovém trhu dobře zhodnotit i za cenu vyššího rizika, na druhé straně je také člověk (spotřebitel), obvykle žadatel o půjčku, který je mnohdy taktéž ochoten přistoupit na rizikový plán…

Půjčka na směnku od soukromé osoby

Půjčka od soukromého investora (peníze na směnku) je obvykle krajním řešením, při kterém by měl investor (ten který peníze dotyčnému půjčuje) počítat s větším rizikem spojeným obvykle s horším vymáháním půjčených finančních prostředků a na oplátku žadatel o půjčku na směnku v této souvislosti počítá s vyššími úrokovými sazbami a pravidelným kalendářem splátek. Soukromý investor (fyzická osoba) samozřejmě nechce o své investované peníze přijít, a tak je obvykle žadatelem o půjčku podepsána směnka na vydaný obnos peněz. Půjčky od soukromých investorů (Money Directory) jsou tedy alternativní možnost zhodnocení, i když s vyšším rizikem, ale také potencionálně vyšším zhodnocením vložených (půjčených) prostředků.

Tato forma nebankovní půjčky je vyhledávána především lidmi, kteří nemají dostatečné záruky pro banku (mají zápis v centrálním registru dlužníků, mají malé příjmy v zaměstnání) a ta jim proto půjčku neposkytne. Nižší požadavky na bonitu klienta u půjček od soukromých investorů jsou však vyvažovány vyššími požadavky na zajištění a samotné náklady tímto způsobem poskytnutých půjček.