Půjčku.net Rss

Půjčka na směnku umožňuje získat peníze hotově, ihned a draho

Aktuální informace, zprávy, Nebankovní společnosti | Dne 08-09-2009

Půjčka na směnku umožňuje získat peníze hotově, ihned a draho. jedná se velmi časté opakování stále podobného tématu, ale jelikož jsou lidé nanapravitelní, je potřeba o tomto problému hovořit. Jednou z konečných zastávek při vyplýtvání všech možností o získání bankovní či nebankovní půjčky je žádost o tzv. půjčku na směnku, tedy o nejhrubší kalibr v poskytování hotovosti fyzickou osobou či firmou, která chce nějak výhodně „investovat“ své volné finanční prostředky. Pokud půjdete do půjček na směnku, vemte na vědomí, že většinou se jedná o velmi nevýhodný business.

Hotovostní půjčka za podpis na finanční směnce

Náležitosti směnky upravuje zákon směnečný a šekový (č. 1991/1950 Sb. v platném znění). V praxi to znamená, že na jedné straně je vystavovatel směnky a na té druhé Vy, tedy žadatel o hotovostní půjčku na základě vystavení směnky na určitou sumu peněz. Vypsání směnky je včetně jejího prostudování (jednoduchý doklad) záležitostí několika minut a ihned poté můžete být novým dočasným majitelem zapůjčených peněz.

Většina si asi pomyslí, že někdy není jiné možnosti než využít půjček na směnku, ale vybírat a více porovnávat může každý.

Bohužel, a na to mnoho čerstvých žadatelů o tento nebankovní úpis zapomíná, však budete muset velmi brzy splácet dohodnuté splátky na základě dosti nevýhodných podmínek a vysokých úrokových sazeb.

Směnka dle směnečného a šekového zákona

Ze směnky cizí je prvotně zavázán někdo jiný, než její výstavce, ze směnky vlastní je prvotně zavázán její výstavce. Vlastní směnka je cenný papír, kterým výstavce slibuje zaplatit určitou peněžní částku remitentovi. Z hlediska formalit musí být směnka písemná, nelze ji nárokovat ústně. Zároveň však nemusí být pouze na papíře, ale může být zachycena na čemkoliv co dokáže trvale zachytit písmo (dřevo, sklo, kámen).

  • 1. musí být jasně označeno, že jde o směnku v jazyce, v jakém je sepsána
  • 2. musí být uveden slib, že bude zaplacena určitá peněžitá suma
  • 3. údaj splatnosti dohodnuté finanční sumy
  • 4. kde se budou dohodnuté splátky splácet (místo)
  • 5. jméno toho, komu nebo na jehož řad má být placeno
  • 6. datum a místo vystavení směnky
  • 7. podpis výstavce (vystavovatele směnky)