Půjčku.net Rss

Prodej nemovitostí v exekuci – poptávka domu, bytu v aukci

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 11-11-2009

Prodej nemovitostí v exekuci – poptávka domu, bytu v aukci. V souvislosti s obecně slabší platební morálkou českých dlužníků vziká stále více případů nucených soudních exekucí, pomocí nichž se soudem povolaní exekutoři pokoušejí z dlužníků alespoň nějaké peníze dostat. Taková exekuce nekončí v těch horších případech exekucí majetku a zabavením movitých věcí, ale může skončit i exekucí nemovitosti, tedy rodinného domu či bytu. Exekuci na nemovitost může vyhlásit i dlužník sám, například při insolvenčním řízení.

Levná nemovitost z aukce majetku dlužníka?

Pokud opustíme pohled nebohého dlužníka, který právě přichází o majetek a jen stěží mu někdo z této situace pomůže, nabízí se ještě pohled z druhé strany, a sice od lidí, kteří nějakou nemovitost shánějí a koupit dům či byt v aukci může být díky časovému presu exekutorů a vzhledem k soudnímu příkazu poměrně výhodné.

Ceny nemovitostí se i přes poměrně špatnou hospodářskou situaci drží na neuvěřitelně nesmyslných cenách, které jsou spíše než finanční rukou trhu drženy na uzdě ziskuchtivými realitními makléři a realitkami samotnými, kteří ke stejným rozhodnutím (nesnižovat cenu nemovitosti) motivují i samotné prodejce (rodiny, jednotlivce – majitele).

Rodinný dům se zahradou či byt v exekuci výhodně

Zcela logicky je tedy možné zúčastnit se některých veřejných dražeb a aukcí majetku dlužníka, který již nemá na svůj majetek vzhledem k nesplaceným pohledávkám (dluhů vůči institucím a fyzickým osobám) právní nárok a ze zisku aukce budou pokryty alespoň částečně vzniklé náklady a škody.

Pro vás, jako kupujícího, to znamená především koupit v konkrétní lokalitě rodinný dům či byt ve veřejné aukci mnohem výhodněji než od samotného prodejce, nebo dokonce přes realitní kancelář. Exekutor je motivován řádným dokončením exekuce, protože až po ní je finančně odměněn.