Půjčku.net Rss

Překlenovací úvěry ze stavebního spoření

Bankovní produkty, služby, Pojmy - výrazový slovník | Dne 20-08-2009

Překlenovací úvěry ze stavebního spoření. Termín stavební spoření je asi většině z vás znám. Jedná se o druh spoření peněžních prostředků, které je každoročně okořeněno o státní podporu. Dříve byl státní příspěvek ve výši 4.500 Kč, dnes se jedná o částku 3.000 kč. Kromě toho že si spoříte peníze nejen na bydlení, ale také na cokoliv jiného, máte možnost v určité fázy (dle podepsané smlouvy) získat tzv. překlenovací úvěr, tedy něco jako úvěr ze stavebního spoření, který může mít za jistých okolností poměrně výhodné podmínky, rspektive vám pomůže něco překlenout.

Neschválili vám hypotéku – hypoteční úvěr?

Jak již samotný název tohoto bankovního produktu napovídá, měl by překlenovací úvěr nejspíše překlenout nějaké období. Především může být dostupnou variantou, pokud potřebujete rychle získat peníze na výstavbu, rekonstrukci vlastního bydlení, popřípadě i družstevního bytu. Pokud tedy nedosáhnete svými pravidelnými příjmy na běžný hypoteční úvěr, může vám posloužit krátkodobý překlenovák.

Výhoda překlenovacího úvěru se projeví v případě potřeby překlenutí nějakého období, jinak je lepší zažádat o běžnou hypotéku.

Výhody překlenovacích úvěrů st. spořitelen

Úvěry stavebních spořitelen, které může získaz každý klient stav. spořitelny, v sobě tedy zahrnují nejen klasické úvěry ze stavebního spoření, ale i tzv. úvěry překlenovací. Výhodou překlenovacího úvěru je tedy poměrně dobrá průchodnost při žádosti, a to především v případě, že vás banka při žádosti o hypotéku na bydlení odmítne. Nevýhodou bývají vyšší úrokové sazby a úroky z poskytnutého úvěru, proto je dobré využít jej pouze krátkodobě.

Úvěr ze stavebního spoření Lišky, Raiffeisenbank…

Stavebních spořitelen je mnoho, máte tedy kde vybírat. Zřídit si jej můžete přes dostatečně hustou síť obchodníků a zástupců stavebních spořitelen. Mezi tyto ústavy patří například ČMSS – stavební spoření s liškou, Modrá pyramida, Raiffeisenbank stavební spořitelna, Wüstenrot a mnoho obchoďáků, kteří zajišťují zprostředkovatelskou činnost.

Nezapomeňte, že je vždy výhodnější žádat o normální úvěr ze stavebního spoření, ale je potřeba mít naspořenou určitou částku, abyste dosáhli na klasický úvěr o cílové částce 400.000 Kč, museli byste mít naspořeno 160.000 Kč. Co se týká překlenovacího úvěru, tak ten si dnes můžete zřídit prakticky ihned po podpisu smlouvy.