Půjčku.net Rss

Předčasné volby 2009 se odkládají

Politika, politické strany, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

Většina obyvatel České republiky již věřila ve vyhlášené volby, které se měly konat ve dnech 9. a 10. října, ale ústavní soudci odložili výkon rozhodnutí prazidenta republiky Václava Klause. Předčasné volby se tedy konat nebudou! Kromě mnoha jiných otázek, které tato situace pochopitelně vyvolává v obyvatelích České republiky se nabízí také otázka toho, kam až může Ústavní soud při svých rozhodnutích zajít.

Prezident Václav Klaus si pozval politiky na Hrad

Stížnost na postup poslanců podal jejich nezařazený kolega Miloš Melčák. Toto vše samozřejmě výří situaci v politických stranách, které mají v posledních dnech jedinou starost – předvolební kampaň pro plánované volby 2009. Odložení předčasných voleb je velmi ožehavý problém, především z toho důvodu, že příští volby by se konaly až v květnu roku 2010 a všichni víme, jak se politikařilo během posledních pěti měsíců provizorní vlády.

Předčasné volby jsou odloženy Ústavním soudem. Je načase změnit ústavu?

Předseda ODS Mirek Topolánek vyzval prezidenta Václava Klause, aby ke kroku ÚS svolal schůzku politických špiček. Ta se uskuteční ve středu v 11 hodin dopoledne na Hradě. Celý tento chaos bude mít pouze prohloubení nedůvěry občanů v politické uspořádání vládních stran ČR.

Ústavní soud ČR vyjádření ke stížnosti poslance

Ústavní stížností, doručenou Ústavnímu soudu dne 26. srpna 2009, se stěžovatel, poslanec Miloš Melčák, domáhá zrušení rozhodnutí prezidenta republiky č. 207/2009 Sb., o vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Zároveň dle § 74 zákona č. 182/1993 Sb. spolu s předmětnou ústavní stížností podává návrh na zrušení ústavního zákona č. 195/2009 Sb., o zkrácení pátého volebního období Poslanecké sněmovny.