Půjčku.net Rss

Prázdná kapsa po vánocích a dluhy z půjček za dveřmi?

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 05-01-2010

Prázdná kapsa po vánocích a dluhy z půjček za dveřmi? Je určitě nemálo lidí, kteří si po proběhlých vánočních svátcích oddechli a pozvolna se po nastalém návratu do pracovišť vracejí k původnímu tempu a do reality každodenních starostí. Po Vánocích, které jsou předzvěstí nákupu vánočních dárků, se také mnoho lidí probudí z nostalgie tohoto období poměrně nemilým faktem, týkajícím se rodinných či osobních financí.

Do nového roku s náročným kalendářem splátek?

Někteří lidé pod tlakem nákupu dárků pro děti a známé totiž propadli zdánlivě lákavým nabídkám finančních a nebankovních ústavů a půjčili si peníze. Dnes mnoho lidí neví jak své vysoké dluhy splácet a ocitají se v tzv. „dluhové pasti„, kdy z příjmů nejsou schopni živit sebe či rodinu a zároveň umořovat dluh, který vzniknul vůči bance, ale ještě častěji bohužel vůči nebankovní instituci (tzv.: půjčky bez registru ihned, půjčka na směnku a úvěry bez potvrzení o příjmu), které jsou při vymáhání splátek a povolání exekutora mnohem důslednější a snáze se k těmto krokům odhodlávají.

Jak se vyhnout vysokým dluhům z úvěrů?

Poradit lze jen málo, a sice nespadnou do dalších nabídek na půjčku, kterými by se dal předchozí dluh umořit, jelikož se jen prohlubuje krizová situace a dotyčný se tak dostane do ještě větší tísně. Snažte se pomocí prostředků, které vyděláte co nejvíce umořit dluh vůči věřitely (splátkový kalendář) a v domácnosti se co nejvíce uskromnit. Budiž strašákem to, že nastalá situace nemusí být zdaleka konečná a na dveře může zaklepat exekutor, který se vaší tíživé situaci nebude nijak osobně věnovat.

Vyvarujte se drahých nebankovních půjček

Prevence pro ty, kteří si zvykli každý měsíc na drobné půjčky a tím pádem odevzdávají leckdy nemalé procento z půjčené částky, je zapomenout na tyto poskytovatele peněz a snažit se dlouhým obloukem vyhnout nábídkám nebankovních institucí, které lákají na výše zmíněné fráze: nebankovní půjčka bez výpisu z registru dlužníků ihned / půjčka na směnku od soukromé osoby do 24 hodin / půjčky bez potvrzení o výši příjmů v zaměstnání atd…