Půjčku.net Rss

PPC reklama Google AdWords – nástroj pro reklamní kampaň

Aktuální informace, zprávy, Zajímavosti, vtipná videa | Dne 04-09-2009

PPC reklama Google AdWords – nástroj pro reklamní kampaň. PPC (Pay per Click – platba za proklik) reklama je jednou z nejdynamičtěji rostoucích reklamních technologií využívaných na internetu. Pokud jako firma, a je jedno jestli malá či velká, chcete vkládat do reklamy na internetu méně finančních prostředků za předpokladu, že konverze budou stále stejné, či vyšší, zkuste například kontextovou reklamu od Googlu, Google AdWords.

Google AdWords je osvědčená platforma pro inzerci

Zkratka PPC (Pay per Click) nám udává, že se jedná o reklamní systém, u nějž inzerent, tedy zadavatel reklamy platí za každý provedený proklik. Reklamu můžete mít nastavenou třeba tak, že pokud potenciální klient bude vyhledávat na serveru Google vámi zvolený výraz, například „jízdní kola“ nebo jakoukoli jinou frázy či samotné slovo, objeví se vaše reklama (na základě dalších kritérií) v horní či pravé části obrazovky a pokud klient na reklamu klikne, vy zaplatíte dohodnutou částku.

Míra prokliku, cena za klik u kontextové reklamy

Výši ceny prokliku si můžete samozřejmě volit vy a o zobrazování reklamy soutěžíte s dalšími inzerenty. Nerozhoduje pouze cena nejvyšší nabídky, ale také kontext a míra prokliku. Hodně často proklikávané inzeráty mají mnohdy přednost před těmi s vyšší nastavenou cenou. Problematika kontextové reklamy je samozřejmě mnohem komplexnější a vyžaduje odborné znalosti a profesionální zkušenosti stejně tak jsko cit pro češtinu, umění zaujmout a svou důležitost zde má i copywritingpoutavé psaní textů pro web. Toto jsou důvody, proč nejen velké společnosti, ale i menší firmy svěřují správu PPC kampaní do rukou odborníku, tedy specialistům na kontextovou reklamu.

Certifikovaný Google AdWords profesionál na PPC

Jak již bylo řečeno, je problematika ohledně PPC reklamy a AdWords konkrétně mnohem komplexnější než se může zdát a s rozšiřujícím se trhem a poptávkou po těchto službách je pro efektivní správu kampaně čím dál důležitější rozumě a ovládat PPC reklamu více. Google označuje jím vybrané a vyškolené osoby titulem Certifikovaný Google AdWords profesionál na PPC reklamu, což zaručuje, že jste se dostali do rukou odborníka na tento druh internetové reklamy.

  • nejen umět zadávat, ale také analyzovat získaná data
  • umět si spočítat návratnost investic a tomu přizpůsobit kampaň
  • Seznam má svůj Sklik a je tedy dobré umět přenést kapmaň
  • pomocí Google Analytics sledovat pokročilé optimalizace