Půjčku.net Rss

Povinné ručení porovnání, online srovnání cen povinného ručení

Pojišťovny a produkty, Různé příspěvky, informace | Dne 03-08-2009

Povinné ručení porovnání, online srovnání cen povinného ručení. V tomto článku trošku odbočíme od bankovnictví a podíváme se na stále aktuální téma zákonného pojištění na motorová vozidla, a sice na povinné ručení za škody způsobené provozem vozidla. Za posledních pár let se situace ohledně tohoto druhu pojištění hodně změnila a pojišťovny se mezi sebou předhánějí o zákazníky s nabídkou slev a bonusů.

Srovnání cen povinného ručení – pojistka na auto

Sjednat povinné ručení si můžete u jakékoli pojišťovny v České republice a máte na výběr z opravdu velikého množství. Kromě běžných pojišťoven jako je například Allianz, Česká pojišťovna, Direct, Generali, Axa, ING, Kooperativa a mnoho dalších je možné hledat nabídku povinného ručení motorového vozidla i u méně známých pojišťovacích společností. Na internetu najdete také obdobnou funkci, jako u výpočtu nákladů na hypotéku, a sice kalkulačku pro srovnání jednotlivých nabídek povinného ručení na auto, což vám usnadní rozhodování.

On-line kalkulačka pro výpočet pojištění vozidel

Nejběžnějším pojištěním je nejspíše povinné ručení vozidel, které je povinnen platit každý majitel (provozovatel) homologovaného motorového vozidla v České republice. Povinné ručení lze rozdělit do několika kategorií, a sice na pojištění osobních vozidel, nákladních vozidel, motocyklů a ostatních dopravních prostředků. Online kalkulačky sloužící pro výpočet a porovnání ceny povinného ručení pracují s několika údaji. Tyto údaje/faktory mohou mít vliv na výslednou cenu pojistného produktu, proto se nedivte, když vám kalkulačka „vyplivne“ jinou cenu, než jaká je uvedena v ceníku dané pojišťovny. Dnes se hledí i na bezeškodný provoz vozidla.

  • druh vozidla (osobní automobil, motocykl, nákladní, traktor, tahač, přípojné vozidlo, obytný automobil…)
  • výkon motoru (v kW) a objem v ccm
  • celková hmotnost v kg a jeho rok výroby
  • užití dopravního prostředku (běžný provoz, taxislužba, autoškola, půjčovny, nebezpečné náklady)
  • následují údaje o pojistníkovi (rok narození pojistníka, počet pojistných událostí…)

Další informace o pojišťovnách a pojištění jako takovém najdete zde…