Půjčku.net Rss

Pojištění neschopnosti splácet úvěr: jste schopni pravidelných splátek?

Aktuální informace, zprávy, Pojišťovny a produkty | Dne 08-09-2009

Pojištění neschopnosti splácet úvěr: jste schopni pravidelných splátek? S rostoucím zájmem o úvěry, půjčky a hypotéky, které jsou v některých případech dostupné i méně bonitním klientům nastává situace, kdy může být pro klienta zajímavé a z hlediska možného rizika při neřádném splácení půjčky i výhodné si tuto možnost pojistit. Banky tedy přicházejí (zdaleka však ne všechny) s možností pojištění schopnosti (neschopnosti) splácet úvěr.

Pro banky, které jsou leckdy zároveň i pojišťovnami to znamená prodej dalšího produktu k osamělé smlouvě o půjčku. Co to ale znamená pro klienty a je pojištění schopnosti splácet výhodnou službou?

Pojištění momentální schopnosti splácet půjčku

Jako u každého pojištění platí především fakt, že je potřeba zvážit možná rizika a zda právě já patřím do skupiny lidí, kterým hrozí možnost, že využiji pojištění neschopnosti splácet. Dnes, kdy roste v ČR nezaměstnanost se tento druh pojištění stává čím dál aktuálnější a do svého programu jej tak zařazují i další banky, které se mu doposud vyhýbaly. Pro člověka tato pojistka znamená především větší pocit jistoty pro případ nějakých komplikací v zaměstnání či při náhlých výdajích a dluzích vůči jiným institucím. To, že pojištění schopnosti splácet může výrazně navýšit pravidelné splátky je již méně zdůrazňovanou informací.

Někdo jej nazívá pojištěním schopnosti, někdo neschopnosti – každopádně si pojišťujete svou schopnost splácet závazky.

Nejste schopni pravidelně splácet hypotéku, úvěr

V prvé řadě je důležitou informací to, že tento druh pojištění nelze sjednat samostatně u vaší konkrétní smlouvy o půjčku, ale je vždy vázán na konkrétní bankovní či nebankovní produkt (úvěr, hypotéku na bydlení, spotřebitelský úvěr), čímž je jeho universálnost značně nabourána. Pokud si nejste jisti, že budete schopni u konkrétní půjčky řádných pravidelných splátek, informujte se u samotné instituce na existenci tohoto druhu pojištění. Pokud jej v nabídce nemají, můžete zkusit nějaký bankovní ústav – leckdy mají i nižší úrokové sazby.

Česká pojišťovna, ČSOB, Cardif Pro Vita, UNIQA

Pojištění schopnosti splácet na našem trhu nabízejí pouze některé pojišťovny, mezi nimiž lze najít například tyto: Česká pojišťovna, Cardif Pro Vita, Pojišťovna České spořitelny, UNIQA, ČSOB Pojišťovna, Komerční pojišťovna. Jelikož je tento druh pojištění navázán na konkrétní finanční produkt, je potřeba se o podrobných informacích pídit přímo u zdroje, tedy u bank a pojišťovacích ústavů, které pojištění schopnosti splácet řádně pravidelné splátky nabízejí.