Půjčku.net Rss

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu z výkonu povolání

Aktuální informace, zprávy, Pojišťovny a produkty | Dne 27-09-2009

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu z výkonu povolání. Čím dál častěji se zaměstnavatelé odhodlávají k uplatňování škod zaměstnance při jeho pracovní činnosti. Pro některá zaměstnání, v nichž zaměstnanec podstupuje riziko vzniku nějaké škody na zboží či službách je dnes výhodné být pojištěn, tedy si zřídit pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Tím můžete být ochráněni proti případné povinnosti nahradit zaměstnavateli vzniklou škodu penězi z vlastní kapsy.

Máte zaplatit škodu způsobenou zaměstnavateli?

S rostoucí informovaností zaměstnavatelů a jejich přístupem k řešení vzniklých škod na pracovišti způsobených zaměstnancem je čím dál častěji vyhledávaným pojistným produktem právě zmíněné pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu z výkonu povolání a je to celkem pochopitelné. Za pár set korun si můžete leckdy u českých pojišťoven svou vlastní „nešikovnost“ či smůlu nebo jen souhru nešťastných náhod pojistit a získat tak větší klid ve své vlastní práci.

Pojistit se dá dnes opravdu vše, ale každý by měl sám nejlépe zvážit, kde v jeho případě hrozí vyšší riziko a tam se případně pojistit.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance na pracovišti

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu z výkonu povolání zaměstnavateli si můžete zřídit u mnoha českých pojišťoven: Česká pojišťovny, Allianz, Axa, ČSOB pojišťovna, Wustenrot, Kooperativa (Koop.cz). Nicméně jen některé jej nabízejí jako samostatný produkt, mnohem častěji je odpovědnost jako pojistný produkt součástí rozsáhlejších pojistných balíčků, jako je třeba pojištění domácnosti či nemovitosti, popřípadě jako doplněk k cestovnímu pojištění do zahraničí.

Zvažte rizika, která na vás ve vašem pracovním poměru číhají a případně využijte možnost zřízení pojištění odpovědnosti.

Pojištění je určeno pro zaměstnance a uzavírá se pro případ, že zaměstnanec při plnění svých úkolů zaměstnavateli způsobí škodu a ten po něm požaduje náhradu.

Česká pojišťovna a porovnání nabídek online

V případě výběru pojištění odpovědnosti je samozřejmě velmi důležité vědět, jakých pojistných událostí se konkrétní pojistka týká a především jaký je limit plnění pojišťovny a jaká bude vaše spoluúčast. U České pojišťovny si můžete zvolit limit 50 000 Kč, 100 000 Kč, 150 000 Kč a nebo vyšší individuálně stanovený limit. Při volbě limitu zohledněte fakt, že zaměstnavatel podle zákoníku práce smí požadovat po zaměstnanci jako náhradu škody vyplývající z obecné odpovědnosti částku odpovídající až čtyřapůlnásobku průměrné měsíční mzdy (např. při mzdě 18 000 Kč tak může zaměstnavatel požadovat až 81 000 Kč).

Spoluúčast může být ve výši 10 %, 20 % či 30 %, vztahuje se na škody na movitých věcech svěřených nebo užívaných k výkonu práce a pokrývá i škody vzniklé mimo území České republiky.