Půjčku.net Rss

Pojištění domácnosti můžete sjednat online – ceny jsou různé

Pojišťovny a produkty, Různé příspěvky, informace | Dne 30-07-2009

Pojištění domácnosti můžete sjednat online – ceny jsou různé. Jednou z nejběžnějších pojistek, kterou si neodpustí zřídit většina lidí, je pojištění rodinného domu, bytu, pozemku či jiné nemovitosti. Pojistit se můžete téměř proti jakémukoli riziku (škodě), jako je například živelná pohroma (oheň, voda, zemětřesení, bouřka), ale také třeba proti vykradení. Pojištění domácnosti se vztahuje na věci, které máte ve vašem bytě či domě jako jsou spotřebiče, elektronika, nábytek, šperky, oblečení.

Pojištění nemovitosti, domácnosti, rodinného domu

Mezi nejběžnější druhy pojištění patří bezesporu pojistka „na barák„, tedy pojištění “střechy nad hlavou“. Pojišťovny na tuto variantu pojištění nabalují další služby a podobné produkty jako například pojištění odpovědnosti za škody způsobené pojistníkem, popřípadě osobní pojištění proti krádeži. Je jen na vás zvážit, zda tu kterou pojistku potřebujete (chcete) a jste ochotni a schopni za ní odpovídající peněžní obnos pravidelně platit.

Živelné pohromy, povodně, zemětřesení, oheň

Proti všem výše jmenovaným živelným pohromám se můžete (svou nemovitost: dům, chatu, byt, pozemek) pojistit téměř u každé pojišťovny. Například u pojišťovny Direct si vyberte balíček služeb na míru a dostanete dárek v podobě Pojištění zahrady. Navíc dostanete Asistenční služby zdarma. Jako živelní události bývají charakterizovány zejména tyto přírodní jevy: požár, výbuch, přímý úder blesku, pád předmětů (stromů, letadla), zemětřesení, sesuv půdy, záplava nebo povodeň, vichřice, krupobití, laviny, zřícení skal, tíha sněhu, námrazy a další živelné pohromy. O konkrétních podmínkách se musíte informovat u vybrané pojišťovny.

Ceny pojištění proti vandalizmu, odcizení

Další varianty pojistek domácnosti (nemovitosti) se vztahují například na vandalizmus, tedy škody vzniklé uvnitř budovy, při jednání směřujícímu k odcizení. Odcizením se myslí jakákoli krádež či loupež (loupežné přepadení). Ceny pojištění jsou samozřejmě velmi rozdílné od každé pojišťovny dostanete nabídku jiného pojištění, respektive balíčku služeb. ceníky najdete také na oficiálních stránkách pojišťoven.