Půjčku.net Rss

Pojištění

Vlastnit nějakou variantu pojištění je dnes naprosto běžné pro každého z nás. Může se jednat o pojištění při cestování do zahraníčí, o pojištění nás (osob), zvířat či třeba věcí denní potřeby. Samozřejmostí je obvykle pojištění nemovitosti, například rodinného domu. Mezi samozřejmé pojistky dnes patří zákonné pojištění vozidla, tzv. povinné ručení.

Povinné ručení aneb pojištění motorových vozidel

Nejběžnějším pojištěním je nejspíše povinné ručení vozidel, které je povinnen platit každý majitel (provozovatel) homologovaného motorového vozidla v České republice. Povinné ručení lze rozdělit do několika kategorií, a sice na pojištění osobních vozidel, nákladních vozidel, motocyklů a ostatních dopravních prostředků. Povinné ručení na auto si můžete sjednat téměř u každé pojišťovny v ČR: Kooperativa pojišťovna, Allianz, Axa, nebo třeba u České pojišťovny.

Pojištění do zahraničí – pojistka na cesty do ciziny

Pojištění osob do zahraničí a popřípadě také odpovědnosti za způsobené škody patří mezi poměrně důležitá pojištění. Pokud se vám v cizině například při dovolené něco stane a nebudete pojištěni, můžete mít problémy se zdravotním ošetření a pokud vás již ošetří, můžete očekávat velmi vysokou cenu za poskytnutí zdravotní péče, která je v mnoha zemích velmi drahá. Cestovní pojištění do zahraničí si můžete sjednat během objednávky dovolené, nebo sami na jakékoli pobočce pojišťovny. Dnes si můžete cestovní pojištění sjednat také online přes internet.

Minimalizujte rizika dnešní doby a zřiďte si potřebná pojištění.

Pojištění domácnosti či nemovitosti, pozemku

Máme tu další pojistku, která patří mezi nejběžnější a málokdo si dovolí ji podcenit. Ano, jedná se o pojištění „střechy nad hlavou„, neboli o pojištění domácnosti (rodinného domu, chaty, bytu, pozemku či jiné nemovitosti). Pojištění domácnosti je specifické především variantami tohoto pojištění. Jelikož je tento druh soukromé pojistky tolik běžný, nabalují pojišťovny na tuto variantu pojištění další služby a podobné produkty jako například pojištění odpovědnosti za škody způsobené pojistníkem, popřípadě osobní pojištění proti krádeži. Je jen na vás zvážit, zda tu kterou pojistku potřebujete (chcete) a jste ochotni a schopni za ní odpovídající peněžní obnos pravidelně platit.

Pojištění půjčky a pojistka schopnosti splácet úvěr

Mezi další druh pojistek patří možnost pojistit si poskytnutý úvěr, bankovní půjčku. Pro případ nečekaných nepříjemných životních situací je možné ke konkrétní smlouvě o půjčku přidat pojištění schopnosti splácet. Většinou budete mít na výběr několik variant pojištění půjčky. Nejčastější pojistky v sobě zahrnují pojištění klienta pro případ úmrtí, plné invalidity a nebo pracovní neschopnosti. Dále může být pojistka půjčky rozšířena pro možnost ztráty zaměstnání klienta. Vždy je důležité promyslet většinu možných faktorů ovlivňujících rizikovost dané půjčky. Pojistit si lze dnes opravdu téměř všechno, ale těží z toho především pojišťovny. Ideální možností je pojistit si pouze to, co opravdu potřebujete a co považujete za rizikové.