Půjčku.net Rss

Podnikatelské půjčky a úvěry pro podnikatele, firmy

Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

Podnikatelské půjčky a úvěry pro podnikatele, firmy. Kdo jiný než podnikatelé potřebuje peníze častěji a více. Pokud vlastníte, popřípadě provozujete nějakou firmu, jistě víte, že situací, kdy je potřeba nějakých finančních prostředků, je mnoho. Může se stát, že budete potřeba dokoupit nějaký stroj či pracovní pomůcky, stejně tak jako mohou být nedostačující volné prostředky pro výplatu mezd zaměstnancům. Situací je mnoho a peněz málo. Podnikatelé a firmy mohou u bankovních ústavů žádat o tzv. podnikatelské půjčky a úvěry pro firmy.

Podmínky pro poskytnutí podnikatelského úvěru

Podnikatelské úvěry mívají specifické podmínky, jejichž splnění je rozhodující pro jejich bezproblémové schválení. Samozřejmě že se podmínky půjček pro firmy liší vzhledem ke konkrétnímu úvěru a především vzhledem k bance, jsou však podmínky, které má většina bankovních ústavů společné. Důležité je mít trvalé bydliště a sídlo firmy v České republice, kladný výsledek ročního hospodaření (daňové přiznání, daně), na firmu nesmí být uvalena žaloba popřípadě likvidační řízení (dražba).

Nemáte na výplaty, potřebujete koupit nový stroj, rozšířit pracovní prostředí či celkovou výrobu? Vyzkoušejte podnikatelské půjčky.

Mezi další podmínky patří také bezdlužnost vůči státu Finančnímu úřadu, zdravotním pojišťovnám a Správě sociálního zabezpečení a minimálně dvě ukončená daňová období.

Firemní půjčky, hypotéky a úvěry pro podnikání

Banky také rády znají podnikatelský záměr (týká se především nově vznikajících firem). Pokud jste tedy fyzická osoba (podnikatel) či právnická osoba (firma), pak máte nárok podat u banky žádost o podnikatelský úvěr. Druhů podnikatelských půjček je opravdu mnoho a jejich podmínky – jako úrokové sazby a způsob procentuálního zajištění – jsou dány především bonitou žadatele (klienta). Pokud již s bankou nějaké vztahy máte, čerpali jste nějaké finanční prostředky a neměli jste problémy se splácením, pak se dá předpokládat, že vám dá banka výhodnější podmínky pro čerpání podnikatelské půjčky.

Financování firmy a výhodné úrokové sazby půjček

Zajímavé jsou především hypotéky pro podnikatele a firmy, kde můžete očekávat poměrně výhodné úrokové sazby a celkově lepší podmínky. Co dodat…velké společnosti již mají zavedené systémy financování mnohých nákladů spojených s výrobou, vývojem, výplatami či zásobováním a jedná se o složitější postupy, jejichž dotování ze strany bank je v rukou manažerů. Co se týká drobných podnikatelů, tam je potřeba hodně zvážit, zda bude reálné podnikatelskou půjčku řádně splácet, v opačné případě je totiž zaděláno na velké problémy. Nebyli byste první a nebudete ani poslední.