Půjčku.net Rss

Platební karty, zdarma bankovní kartu pro výběr z bankomatu?

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky, Pojmy - výrazový slovník | Dne 14-08-2009

Platební karty, zdarma bankovní kartu pro výběr z bankomatu? Platební karty jsou dnes naprosto běžnou pomůckou (službou), kterou pro své klienty připravují nejen banky, ale i další společnosti, které se zabývají například splátkovým prodejem, popřípadě pro své klienty připravují různé systémy bonusů (bonusprogram) a slev. Je dnes platební karta výhodou, za kterou je chytré platit, nebo se jedná pouze o nástroj bank k nalákání dalších klientů na zcela nepotřebné „vychytávky„?

Výhody platebních karet a kreditek od bank

Kreditní a platební bankovní karty mají zajisté mnoho výhod. Mezi ty nejpodstatnější patří zejména ta, že pokud platební kartu vlastníte, odpadá vám nutnost shromažďovat doma větší obnosy hotovosti a stejně tak vás zbavuje této nutnosti v případě, že se jen tak vydáte někam ven. Pokud se tak stane a vy nemáte dostatek peněžní hotovosti, stačí navštívit nejbližší bankovní bankomat a potřebnou sumu si vybrat (většinou za poplatek). Stejně tak je možné s většinou platebních karet nakupovat přímo v obchodě (někdy musíte znát PIN kód).

Dnes je celkem běžné dostat k bankovní platební kartě také pojištění zneužití platební karty v případě ztráty nebo odcizení, popřípadě cestovní pojištění :) .

Běžný bankovní účet + platební karta zdarma?

Toto vše lze pojmout jako výhody, ale je nutné, aby tyto vlastnosti měla i vaše bankovní karta. A nejen to…pokud banky nabízejí nějaký nový druh kreditní či platební karty zdarma, která má nějaké nové „vychytávky“, je to především snaha této bankovní instituce nalákat další potenciální ovečky na svůj produkt. S platební kartou se totiž člověk stane klientem banky (dostane běžný bankovní účet zdarma), kterému lze posléze prodat další zajímavé bankovní produkty. To samo o sobě nemusí znamenat ještě nic špatného, až na to, že se v bankovním sektoru objevují produkty nevalné kvality a postrádají výhody, kterými se prezentují.

Kreditní karta + kontokorent = rychlá půjčka

Další možností, kdy se vyplatí pořídit si speciální bankovní kartou s možností čerpání peněz do mínusu – kontokorent, je pokud občas potřebujete krátkodobou finanční injekci. Díky kontokorentnímu účtu budete moci čerpat finanční prostředky až do mínusového stavu dle vaší dohody s bankou. Takto zapůjčené finanční prostředky je však nutné včas vrátit na běžný účet, protože se hodí pouze jako krátkodobá půjčka. Peníze lze u kontokorentu vybírat i z bankomatu a stjeně tak je lze průběžně splácet. Úrokové sazby v případě neřádného a nevčasného zaplacení splátek jsou u kontokorentu poměrně vysoké. Toto je jeden z dalších případů, kdy se člověk stane klientem banky a to především z potřeby půjčky ihned.