Půjčku.net Rss

PaySec není PayPal aneb mikroplatby na internetu

Internet banka, bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 30-07-2009

PaySec – mikroplatby místo internetového bankovnictví? Pokud znáte, popřípadě používáte ve světě oblíbenou službu s názvem PayPal (Pay Pal.com), pak vězte, že PaySec je česká obdoba tohoto systému, ne nepodobná svému vzoru. Se službou mikroplateb na internetu přichází ČSOB banka ve spolupráci s Poštovní spořitelnou. Úspěch této služby záleží především na provozovatelích e-shopů, kteří však zatím PaySec příliš nepodporují.

Platby v e-shopech i mezi kamarády přes PaySec?

Filozofií služby PaySec.cz je stát se hlavním zprostředkovatelem plateb na internetu. Jedno z reklamních hesel zní…jednodušší a rychlejší než internetové bankovnictví. Je poměrně pochopitelné že získání důvěry lidí k takovému systému nevznikne ihned, ale chce to čas a především tah na branku. Ještě důležitější než cokoli jiného je asi podpora od významných institucí. prozatím si propagaci vzala na starost ČSOB a Poštovní spořitelna.

Rychlé a bezpečné online platby přes internet?

Co že tedy systém PaySec vlastně svým potenciálním zákazníkům nabízí? Především možnost rychlého on-line založení vlastního účtu, rychlé a bezpečné platby přes internet pomocí karty či odesláním SMS zprávy. Systém se snaží vzbudit zájem u zákazníků, kteří u svého konta využívají internetové bankovnictví online (internet banku).

  • můžete platit i dostávat zaplaceno
  • přes PaySec, může platit na online aukcích a v e-shopech
  • platby přes PaySec probíhají kartou nebo přes odeslání SMS
  • PaySec nic nestojí – služba je zdarma
  • měl by sloužit jako náhrada internetového bankovnictví