Půjčku.net Rss

Osobní bankrot – oddlužení přes insolvenční zákon

Aktuální informace, zprávy, Centrální bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 22-10-2009

Osobní bankrot – oddlužení přes insolvenční zákon. Dostali jste se do bezvýchodné finanční situace, ať již vlastní chybou či důvěřivostí vůči bankám a nebankovním institucím? Vzhledem ke zvýšenému počtu zadlužených lidí, kteří svou situaci nezvládají řešit vzniknul tzv. insolvenční zákon, který umožňuje beznadějně zadluženým lidem podat návrh na oddlužení fyzické osoby (vyhlásit osobní bankrot). Takové dlužníky lze vyhledat v Insolvenčním rejstříku online – databáze dlužníků a provedených exekucí.

Exekuce majetku, oddlužení osobním bankrotem

Insolvenční rejstřík zde dopodrobna rozvádět nebudeme, můžete si o něm přečíst v článku níže. Díky insolvenčnímu zákonu může fyzická osoba (občan ČR), která se dostala do bezvýchodné finanční situace (neúnosné zadlužení), podat návrh na oddlužení. Soud pak takovému člověku nechá životní minimum a ze zbytku svých příjmů pak splácí své dluhy.

Nesplacenými dluhy k řízené soudní exekuci

Máte-li velmi malé příjmy, je možné, že vám soud zbytek nesplacených dluhů odpustí po pěti letech za předpokladu, že splatíte alespoň 30% svých závazků. Pokud patří mezi ty, kteří mají více půjček a nesplacených závazků najednou a chcete se vyhnout neplánované exekuci majetku či nemovitosti (rodinný dům, byt), můžete požádat díky existenci insolvenčního zákona o soudní oddlužení – osobní bankrot řízený soudem.

Výše uvedené webové stránky vedou na server exekuci.cz a informují o možnostech a probíhajících exekucích majetku fyzických osob či firem a zároveň nabízejí seznam exekutorů v České republice.