Půjčku.net Rss

Odevzdáváte pravidelně každý měsíc peníze poskytovateli půjčky?

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 05-09-2009

Odevzdáváte pravidelně každý měsíc peníze poskytovateli půjčky? Život na dluh je synonym žití v dnešní době. Banky nechaly rády zlidovět heslo že kdo nedluží, jako by ani nebyl – nicméně vždy tomu tak nebylo a nehledejme v tom ani nic přirozeného, nebo nedej bože dlouhodobě udržitelného či dokonce pozitivního. Centrální bankovnictví a jeho princip fungování rozebíráme v jiných článcích, zde chceme pouze zmínit hloupost dnešních půjček a způsobu jakým na tuto hru lidé přistupují.

Jste nezaměstnaný, hledáte práci a peníze?

Teď budu asi trošku tvrdý, když napíši, že hloupost některých lidí prostě nemá mezí. Chápu a cítím s lidmi, kteří chtějí a potřebují pracovat, ale o práci nemohou zavadit (alespoň o tu kvalifikovanou), ale již méně soucítím s těmi, kteří přistoupí na hru některých nebankovních ústavů, kteří vám rádi půjčí peníze aniž byste jim dali potvrzení o výši příjmů, popřípadě předložili výpis z registru dlužníků. Takové půjčky lze mnohokráte nazvat tzv. „legální lichvou„, a to především pro příliš vysoké RPSN a úrokové sazby, které nemají s etikou nic společného.

Co je pozitivního na tom, že vám poskytovatel půjček umožní čerpat další úvěr pro splácení toho předchozího? Nic!

Nebankovní půjčky jsou rychlé, online a…drahé

Poskytovatel vám zapůjčí peníze leckdy s nonšalantními průpovídkami kdovíjak férové nabídky jste se stali svědky, nicméně realita je poněkud jiná. V naprosté většině případů se jedná pouze o legální cestu, jak prodat něco co je jinak protizákonné a vzhledem k povaze také neetické. Poskytovatelé půjček mnohokráte bazírují na neskutečných podmínkách a mlží ohledně reálných splátek a nepříjemné skutečnosti „balí“ do všeobecných podmínek smlouvy o půjčku, které si málokdo skutečně prezicně prostuduje, nejméně pak lidé, kteří o tyto úvěry žádají.

Půjčku bez registru a potvrzení výše příjmu?

Pravdou je, že tyto půjčky bez registru a půjčky bez potvrzení o příjmu ze zaměstnání lze získat velmi rychle, takřka ihned po podpisu smlouvy či do 24 hodin a stejně tak je lze objednat on-line přes internet, ale zároveň jsou velmi drahé a z dlouhodobého hlediska naprosto nevýhodné! Jedno z nejhorších zvěrstev je pak možnost splácet předchozí půjčku novým peněžním úvěrem od té samé společnosti, čímž si ústav ve většině případů získá klienta na velmi dlouhou dobu a ten mu pak v pravidelných měsíčních splátkách odevzdává lichvářské úroky, popřípadě může dojít i na návštěvu exekutora (exekutorského úřadu).