Půjčku.net Rss

Nové auto na leasing či spotřebitelský úvěr?

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 07-09-2009

Nové auto na leasing či spotřebitelský úvěr? Koupě nového auta je rozhodně věcí příjemnou, ale nabízí se otázka, zda na to většina z nás má dostatek volných peněz. Pokud tomu tak není, nastupují možnosti dnešní doby a sice peněžní výpomoci s názvem leasing na pořízení automobilu, popřípadě čím dál měné komplikovaný spotřebitelský úvěr.

Byly to právě spotřebitelské úvěry, které byly v začátcích poměrně komplikované a tudíž u nového majitele vyhrál většinou leasing, díky kterému mohl, po dohodě a podpisu smlouvy (dvě hodiny), majitel z autosalonu odjet velmi brzy s novým vozem.

Leasingové společnosti a leasing automobilů

Leasingové společnosti, jak již bylo řečeno, dlouhou dobu směle využívaly možností leasingu na auto oproti konkurenčnímu produktu bank – proti spotřebitelským úvěrům. Dnes kdy je však vyřízení spotřebitelského úvěru pro financování koupě automobilu velmi rychlou záležitostí (banka jej vyřídí i do hodiny) se leasingové společnosti, autosalony a autorizovaní prodejci aut uchylují k poskytování i zmíněných spotřebitelských úvěrů.

Na leasing nedostanete auto starší deseti let a pokud chcete koupit ojeté auto pro svoji osobní potřebu, zvolte spotřebitelský úvěr, bývá výhodnější.

Prodej aut – jak postupují prodejci automobilů?

Situace tedy vypadá následovně: pokud si půjdete koupit nový vůz, nabídne vám prodejce v mnoha případech jak financování vozu pomocí leasingu (pravidelných splátek), tak spotřebitelským úvěrem určeným na nákup automobilu, popřípadě pomocí úvěru, který však mnohokráte obsahuje zbytečné poplatky za vedení a správu běžného účtu. Leasingovka neprověřuje vaši schopnost splácet tak důkladně jako banka, nicméně běžnou praxí je „zabavenívelkého technického průkazu do úplného splacení dluhu. Při leasingu totiž ručíte koupeným vozem.

Spotřebitelské úvěry pro koupi nového vozu

Výhodou spotřebitelského úvěru je především možnost získat auto okamžitě po podpisu smlouvy, avšak jedná se o administrativně náročnější úkon než v případě leasingové smlouvy. Oproti leasingu bývají u úvěru ještě navíc o něco vyšší úroky u pravidelných splátek. Auto na splátky si můžete zakoupit také přes službu, která již několik let zdárně funguje, a sice přes GE Money Auto – GE leasing.