Půjčku.net Rss

Nejvýhodnější půjčka je bezúročná a bez poplatku, ale neexistuje

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 21-01-2010

Nejvýhodnější půjčka je bezúročná a bez poplatku (popřípadě ta, o kterou nezažádáte), ale neexistuje. Většina z vás asi mávne rukou, ale situace ohledně půjček se na českém trhu, až na pravidelné zhoršení, příliš nemění. Alespoň pokud se budeme držet posledních pár let, kdy se, bohužel pro mnoho lidí, rozšířily tzv. nebankovní půjčky (půjčky bez registru ihned, půjčka na směku a bez ručitele či potvrzení příjmu), které stát i s mnohdy lichvářskými úroky respektuje, i když z hlediska etiky jsou na hranici lichvy, leckdy i za hranicí.

Půjčka do 24 hodin? Ano, ale za vysoké úroky

Zkráceně lze konstatovat, že ve finančních a hotovoastních půjčkách funguje přímá úměra. Čím rychleji a snadněji peníze od poskytovatele půjček dostanete, tím více zaplatíte za žádost o úvěr již v počátku, popřípadě na pravidelných měsíčních splátkách úrokových sazeb. Extrémně vysoké úroky lze očekávat právě u tzv. půjček do 24 hodin od podání žádosti a od soukromých poskytovatelů a investorů, kteří půjčují většinoupeníze na směnku. Podepsáním směnky a neřádným splácením se lze snadno dostat do situace, kdy vás navštíví exekutor a neexistuje příliš obranných mechanismů pro kladení odporu vykonavateli exekuce!