Půjčku.net Rss

Ministerstvo práce a sociálních věcí – portal.mpsv.cz

Aktuální informace, zprávy, Pojmy - výrazový slovník, Různé příspěvky, informace | Dne 14-10-2009

Ministerstvo práce a sociálních věcí – portal.mpsv.cz. Na integrovaném portále Ministerstva práce a sociálních věcí najdete informace týkající se tohoto úřadu, stejně tak jako věci veřejné, zejména pak důležité tiskopisy při komunikaci s úřadem a jednotlivými odbory státní sociální podpory, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, sociálních služeb, zaměstnanosti, pracovního práva či rodiny.

Historie ministerstva v éře Československa a ČR

Pokud zabrousíte na oficiální stránky Ministerstva práce a sociálních věcí, dozvíte se, že samotný úřad vzniknul v červnu roku 1968 kdy na něj přešli pracovníci z původní tzv. Státní plánovací komise, Státní mzdové komise, Populační komise a SÚSZ (dnešní ČSSZ). Vznik federálního Ministerstva práce a sociálních věcí, které zaniká v prosinci 1992 (konec federace) proběhl v červnu 1968.

1990 vzniká nové Ministerstvo práce a sociálních věcí, které existuje dosud. 1991 MPSV se stěhuje do budovy bývalého Ministerstva stavebnictví (Na Poříčním právu 1, Praha 2).

Portál MPSV – nabídka zaměstnání, místa v práci

Integrovaný portál Ministerstva práce a sociálních věcí nabízí na svých stránkách možnost hledání volných pracovních míst a práce v konkrétních regionech České republiky.

Ministerstvo práce a sociálních věcí provozuje nový informační portál pro podnikatele i fyzické osoby (zaměstnavatele, občany) pod doménou portal.mpsv.cz.

Ve formulářích na webových stránkách portálu mpsv.cz najdete nabídku volných pracovních pozic pro uchazeče se základním vzděláním, uchazeče vyučené, uchazeče s maturitou, vysokoškoláky, absolventy středních škol, absolventy vysokých škol, mladistvé uchazeče, osoby se zdravotním postižením, osoby vyžadující bezbariérový přístup, slabozraké, nevidomé.