Půjčku.net Rss

Levné mini notebooky HP, Acer, Asus, Dell, Apple

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace | Dne 30-09-2009

Levné mini notebooky HP, Acer, Asus, Dell, Apple. V posledních letech a obvzláště v tom posledním se na trhu začaly objevovat tzv. mini notebooky, tedy přenosné počítače (laptop, notebook) se velmi malými rozměry a hmotností. Výrobci notebooků útočí na naše peněženky a předhánějí se s co nejmenšími rozměry display a celého „šasi“ u notebooku, stejně tak jako u jeho hmotnosti při alespoň částečném zachování výkonnosti.

Přenosný počítač – notebook v mini provedení?

Pokud jste snili o pořízení nového notebooku, ale odrazovala vás jeho cena, pak nezoufejte. Na trh již delší dobu útočí přenosné počítače, jejichž cena ani v lepším provedení nepřekračuje 10.000 Kč, ano jedná se o tzv. mini notebooky, které umožňují provádění klasických (méně náročné) operací jako čtení a psaní dokumentů, surfovat na internetu, poslouchat hudbu či sledovat filmy a prohlížet fotografie.

Pokud nepotřebujete nadupané herní PC s vysokým výkonem, ale jednoduchý přenosný počítač s běžnými funkcemi, pak je mini notebook vhodný právě pro vás.

U náročnějších operací, kde je zapotřebí vyššího výkonu procesoru, grafické karty a operační paměti mohou tyto malé notebooky sice trošku pokulhávat, ale to ani není předmětem a účelem těchto malých počítačů. Zde jde především o mobilitu a cenu, což tyto malé přenosné počítače s nízkou hmotností výborně splňují.

Výhody a nevýhody malých notebooků – cena?

Ve výrobě a prodeji tzv. trpasličích notebooků se angažují téměř všichni (nejspíš všichni) výrobci přenosných počítačů. Jmenovitě se jedná například o Hewlett Packard (HP computers), Acer PC, Asus, Apple či třeba Dell computer. Mezi výhody patří jednoznačně malá velikost notebooku a jeho nízká hmotnost. Nevýhodou může být nižší výkon, u některých aplikací dokonce naprosto nedostačující.

Mini notebooky jen těžko zvládají počítačové programy náročnější na procesor, paměť RAM či výkon grafické karty. Problémem při potřebě vyššího výkonu může být také nedostatečné chlazení a následné zpomalení výkonu celého PC.

Notebooky HP, Acer, Asus, Dell, Apple, Toshiba

Při výběru malého notebooku (mini přenosného PC) je potřeba dát na recenze těch, kteří již měli možnost nějaký „mini noťas“ vyzkoušet, protože nelze očekávat, že by výrobce přenosného počítače svůj výrobek objektivně zhodnotil, nebo snad dokonce zkritizoval. Naopak takový ošizený zákazník (nebo naopak potěšený) vám bez skrupulí řekne pravdu do očí (nebo alespoň ve vlákně v diskusi). Zda koupit notebook od HP, Acera, Asusu, Dellu, Apple, Toshiby či jiného výrobce záleží především na výše uvedeném.