Půjčku.net Rss

Test měření rychlosti připojení k internetu – ADSL

Aktuální informace, zprávy, Pojmy - výrazový slovník, Různé příspěvky, informace | Dne 01-09-2009

Test měření rychlosti připojení k internetu – ADSL. Vlastnit internetové připojení, respektive pronajímat si jej od nějakého poskytovatele (vlastníka sítě), je dnes již naprosto běžné a většinou se hodnotí jeho základní vlastnosti, jako je jeho cena vůči rychlosti připojení a již méně se hledí na další důležitý charakterový prvek, a sice na stabilitu internetového připojení. Test rychlosti internetového připojení si můžete provést online na velkém množství WWW stránek, my vám poskytneme informace nejen ohledně ověření rychlosti internetového připojení, ale i o internetu obecně.

Volba připojení: ADSL, Wifi, GPRS, Satelit, GSM…

Pokud uvažujete o zřízení internetu ve vaší domácnosti či firmě, mělo by být prvním krokem zjištění dostupných poskytovatelů internetového připojení v dané lokalitě. Mezi druhy připojení k internetu patří například: ADSL, Wifi (bezdrátové připojení), Dial-Up, CDMA, GSM, Satelitní příjem, Kabelová televize, UMTS/HSDPA či třeba mobilní GPRS. Jedná se o systémy a v zásadě také o samotné principy fungování přenosu (download / upload) dat prostřednictvím http protokolu sítě internet.

Neděste se tohoto množství, pokud chcete internet do domácnosti, lze konstatovat, že se ve většině případů spokojíte s vysokorychlostním připojením k internetu přes ADSL, což poskytuje jak společnost Telefonica O2 a Volný, tak dnes již celá řada lokálních poskytovatelů sítě. Pak již záleží jen na kombinaci ceny / rychlosti v MB/s.

Ověřte si rychlost internetu vašeho poskytovatele

Celkem běžnou praxí, pokud již svého poskytovatele internetového připojení máte, je průběžné ověřování si rychlosti a především kvality poskytovaného přípojení k internetu. Poskytovatel nejen že může poskytovat nekvalitní připojení do sítě internet, ale může svého zákazníka také záměrně šidit (okrádat o rychlost a kvalitu – stabilitu). Není nic jednoduššího, než se připojit k některému z diagnostických serverů určených k analýze – měření rychlosti připojení k internetu – a spolehlivost dodávaných služeb si ověřit on-line.

Rychlost downloadu, uploadu, pingu a stability

Níže nabízíme odkazy na poskytovatele online testů rychlosti připojení. V zásadě bývají testovány čtyři níže uvedené kroky, tedy rychlost downloadu, uploadu na server, odezva (ping) a důležitá stabilita připojení. Otestovat toto vše si můžete například na serveru rychlost.cz.

  • 1.rychlost downloadu – stahování dat na váš počítač (download – rychlost připojení)
  • 2.rychlost uploadu – odesílání dat od vás na internet (upload)
  • 3.odezva (ping) – počet milisekund (tisícin sekundy) potřebných ke spojení se serverem na internetu a zpět, měřeno přes webový prohlížeč
  • 4.stabilita – poměr mezi nejrychlejším a nejpomalejším stažením x totožných testovacích souborů (100 % = nejlepší)
Jde především o vaše peníze, proto si výběr toho vašeho poskytovatele internetového připojení vyberte dobře a s rozmyslem.