Půjčku.net Rss

mBank běžný účet mKonto – osobní konto bez poplatku

Bankovní produkty, služby, Peněžní ústavy, banky, Různé příspěvky, informace | Dne 05-08-2009

mBank je poměrně nový bankovní ústav, který k nám přišel ze sousedního Polska. Systém, jakým mBanka funguje je založen na internetových technologiích. Pokud tedy čekáte množství poboček, budete zklamáni, tato banka funguje především na internetu a díky tomu můžete čekat spoustu produktů bez poplatků za vedení. Kromě mnoha jiných produktů nabízí m-bank běžný účet s názvem mKONTO, což je osobní účet skutečně bez poplatků.

Založení a správa bankovního účtu zdarma

Možná to zní trošku neuvěřitelně, ale většina služeb u m-banky je skutečně za velmi nízké poplatky, popřípadě zcela zdarma. Zmiňovaný běžný bankovní účet bez poplatku, mKonto, si můžete založit online na oficiálních stránkách bankovního ústavu a především zdarma. Stejně tak poté nebudete platit žádné pravidelné peníze za vedení a správu účtu. Dokonce nezaplatíte nic ani za odchozí či příchozí platby. Samozřejmostí je správa běžného účtu přes internet, prostřednictvím internet banky nepřetržitě 24 hodin denně, včetně možnosti zakládání a rušení trvalých příkazů.

Výhody mKonta, osobního konta od m-bank

  • bezplatný přístup ke kontu pomocí internetu a telefonu (díky internetovému bankovnictví)
  • založení a správa účtu je zdarma, stejně tak jako odchozí i příchozí platby jsou zdarma
  • tři výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu zdarma mohou většině lidí postačit
  • perlička mBank: výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
  • aktivní i pasivní inkaso i SIPO zdarma

GE Money Bank a běžný účet Genius Konto Active

Jen v rámci malého srovnání se podívejme na konkurenční produkt mKonta od mBank, a sice na tzv. Konto genius od GE Money Bank. Tento druh běžného účtu patří v ČR taktéž mezi oblíbené, jeho základní verze s označením „Active“ vás vyjde měsíčně na 119 Kč a vedle toho dostanete další služby „zdarma“. Mezi dárky patří zejména volné výběry ze sítě bankomatů GE Money Bank v ČR, dnes již standardní služby internetového (přímého) bankovnictví.

  • Konto Genius – nabídka běžných účtů od Gemoney.cz