Půjčku.net Rss

Levné laminátové plovoucí podlahy / dřevěná podlahová krytina

Aktuální informace, zprávy, Nezařazené příspěvky, Různé příspěvky, informace | Dne 07-04-2010

Levné laminátové plovoucí podlahy / dřevěná podlahová krytina. Mezi dlouhodobě oblíbené podlahové krytiny patří kromě dlažeb a PVC linoleí především laminátové plovoucí podlahy a jejich dražší, ale honosnější sestřička dřevěná plovoucí podlaha. Na základě finanční situace a mnohdy i potřebné půjčky či spotřebitelského úvěru se zákazníci rozhodují mezi kvalitní přírodní plovoucí podlahou ze dřeva a levnou variantou laminátové plovoucí podlahy za nižší cenu a s jednodušší pokládkou.

Laminátové plovoucí podlahy jsou levnější

Pro laminátovou plovoucí podlahu většinou hovoří její výrazně nižší cena a mnohdy i velmi snadná pokládka, kterou u zámkových typů zvládne lehce každý domácí kutil a tím pádem je možné ušetřit také na pokládce podlahy z laminátu. Kromě nízké ceny laminátové plovoucí podlahy je zde také možnost jednoduché montáže svépomocí, vyšší odolnost vůči poškrábání a nižší nároky na údržbu a ochranu proti vniknutí vody pod lamely. Materiál je zároveň vhodný pro alergiky – je antialergický.

Dřevěné podlahy: přírodní podlahová krytina

Okolo dřevěných podlah kolují mnohdy zvláštní legendy a neopodstatněná tvrzení. Přestože je dřevo přírodní materiál, který by neměl přijít do přímého styku s vodou a také pro samotnou pokládku dřevěné plovoucí podlahy je důležitá správná vlhkost v místnosti pokládky, existují dnes natolik pokročilé metody a povrchové úpravy, že je možné klasickou dřevěnou podlahovou krytinu instalovat například v koupelně, kde bylo před lety nemyslitelné použít nějakou přírodní formu dřeva, která by přišla do styku s dřevem. Pro obložení koupelny dřevem bývají většinou využívány také nejrůznější exotické dřeviny.