Půjčku.net Rss

Letní dovolená 2010: finančně výhodné jsou First Minute zájezdy

Aktuální informace, zprávy, Různé příspěvky, informace, Zajímavosti, vtipná videa | Dne 21-01-2010

Letní dovolená 2010: finančně výhodné jsou First Minute zájezdy. Ze všech koutů jste zvyklí poslouchat „jedu na Last Minute dovolenou“, „čekám na pořádného lastika“ a jiné podobné fráze? Doba, kdy byly výhodné pouze zájezdy na poslední chvíli je pryč a především po loňské nepovedené sezóně se dnes cestovní kanceláře předhánějí s co nejzajímavějšími nabídkami letních dovolených v tzv. First Minute termínech, tedy při objednání dovolené již nyní, s předstihem.

Cestovky lákají na nízké ceny First Minute

Loňský rok (2009) nebyl nejen pro cestovní kanceláře obvzláště šťastný a jistě je vám známo, že množství jich krachlo, popřípadě se spojily se silnějšími rivaly. Špatné zisky z roku 2009 se letos snaží cestovky vynahradit snížením cen již pro předprodej zájezdů (tzv. First Minute dovolené). Již dříve byl tento druh objednávky finančně zajímavý, nicméně až letos můžete velmi slušně ušetřit, což ocení obvzláště ti, kteří mají pevný termín dovolené daný pracovní dobou a povinným výběrem dovolené v termínu.

Některé cestovní kanceláře nabízejí pobyt až pro 3 děti zdarma, nízké zálohy na rezervaci zájezdu, slevy pro seniory z katalogových cen, popřípadě nižší ceny na stravování nebo polopenzi zdarma. Klasikou je také dárek v podobě nějakého fakultativního výletu.

Podle Tomia Okamury bylo prodáno formou first minute téměř 40% všech letních zájezdů (800 tisíc dovolených přes CK).

Výhody předobjednávky oproti Last Minute?

First Minute i Last Minute zájezdy mají samozřejmě svá pro i proti, ale předobjednávka dovolené může být výhodná především pro ty z vás, kteří nemáte možnost změny termínu dovolené a jste stejně odkázáni na její včasnou rezervaci z důvodu přesného termínu dovolené dané pracovní smlouvou (některé firmy toto vyžadují).

Výhodou při volbě First Minute je zejména široký výběr dovolených, sleva od cestovky okolo 10% a některé CK dokonce nevyžadují zálohu vyšší než 1000 kč předem.

  • široký výběr „nepřebraných“ dovolených od českých cestovek
  • sleva za First Minute dosahuje minimálně 10%
  • záloha nemusí být vyšší než 1000 kč předem
  • můžete si v klidu a s jistotou naplánovat dovolenou