Půjčku.net Rss

Kreditní karta Cetelem: zdroj finančních prostředků i dluhů?

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Nebankovní společnosti, Různé příspěvky, informace | Dne 22-01-2010

Kreditní karta Cetelem: zdroj finančních prostředků i dluhů? Obliba kreditních karet na bankovním trhu stoupá. Kromě toho, že dobře padnoucí kreditní karta může v jistých situacích šetřit čas i peníze je také zdrojem vznikajících finančních závazků a neplánovaných půjček, které v některých případech přerostou až v nezvladatelné dluhy. Příkladem budiž i tzv. Aura karta od společnosti Cetelem.

Platební karty, kreditky a čerpání úvěru

Kreditní karta jako i třeba jiné druhy platebních karet jsou dobré a výhodné pouze do té doby, než je začneme využívat ke službám, které jsme nikdy nechtěli a které měla v plánu pouze banka či nebankovní instituce. Důvodem, proč finanční společnosti lákají klienty na pořízení platební či kreditní karty je především ulovení potenciálního zákazníka, kterému lze poté účtovat skryté služby a poplatky, popřípadě nabízet vlastní produkty jako: půjčky, spotřebitelské úvěry a financování nákupu zboží.

Většina výhod u kreditních karet je zároveň nevýhodou. Pokud totiž nějakou kreditní kartu banky vlastníte, máte automaticky nárok na půjčení peněz, tzv. kreditní úvěr. Nebezpečí spočívá především v pravděpodobné možnosti, kdy se dostanete do situace, kdy nebudete zvládat jmenovaný úvěr splácet a v tu chvíli zjistíte, jak dokáží nevýhody předčít původní výhody. Nezřídka si totiž daná banka či jiná finanční instituce začne účtovat nemalé částky za prodlení při splátce.