Půjčku.net Rss

Kontokorent – kontokorentní úvěr

Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 03-08-2009

Kontokorentní úvěr (kontokorent) je forma poskytnutí půjčky klientovi dané banky. Zjednodušeně řečeno se jedná o krátkodobý úvěr, který je vázaný na konkrétní běžný účet. Pokud má tedy klient banky zájem o půjčku, může mu banka nabídnout právě zmíněný kontokorent a tím mu dá možnost čerpat finanční prostředky na bankovním kontu do mínusu. Důležitý je především tzv. úvěrový limit, který udává maximální výši čerpání kontokorentní úvěrové částky.

Úrokové sazby u kontokorentů dle smlouvy

Kontokorent lze tedy charakterizovat jako krátkodobý a především neúčelový úvěr (půjčku), jelikož banku nezajímá využití dočasně půjčených peněžních prostředků. Poté co vám banka schválí určité čerpání do mínusu, jsou vám dle smlouvy účtovány úroky. Vzhledem k povaze této půjčky je výše úroků z úvěru poměrně vysoká a to je také jeden z důvodů, proč není tento produkt v dnešní době příliš oblíbený. Kontokorentní úvěr se hodí spíše pro krátkodobé půjčení peněz a dle smlouvy musí být vždy v určitý čas splacen celý, nebo jeho poměrná část.

Na všem lze nalézt nějakou výhodu. Kontokorent je výhodný, pokud jej použijete jako krátkodobou půjčku.

Neúčelová půjčka ihned a bez zajištění?

Poked tedy potřebujete peníze ihned a počítáte s tím, že je v nejbližší době splatíte, pak pro vás může být kontokorent ucházející volbou. V opačném případě se můžete poohlédnout po konkurenčních bankovních produktech, popřípadě například po spotřebitelském úvěru, který bývá oproti tomuto neúčelovému úvěru výhodnější, alespoň co se úrokových sazeb týká.

Výhody kontokorentního úvěru u banky

Jedná se o velmi dostupný bankovní úvěr, na který má nárok téměř každý majitel běžného bankovního účtu. Banka si samozřejmě ještě ověřuje bonitu klienta a jeho schopnost splácet. Úrok kontokorentních úvěrů se počítá z čerpané částky dokud není půjčená částka zaplacena. Úrokové sazby kontokorentů se pohybují mezi 10-20 %.

  • dostupné finanční prostředky mohou vyřešit náhlou potřebu
  • čerpat a splácet můžete postupně dle momentálních možností