Půjčku.net Rss

Konsolidace půjček aneb sloučení více úvěrů

Bankovní produkty, služby, Různé příspěvky, informace | Dne 31-07-2009

Konsolidace půjček aneb sloučení více úvěrů. Dnes je již celkem běžné pořídit si a splácet (v tom lepším případě) i více půjček či nebankovních úvěrů najednou. Termín konsolidace ve své podstatě znamená sloučení více půjček (jednoho klienta) do jedné. Pokud tedy nějaký bankovní ústav konsolidaci půjček nabízí, znamená to, že vám může pomoci se správou vašich pöhledávek.

Kdy mám přistoupit ke konsolidaci půjčky?

Dostáváme se k hlavní a často také rozhodující výhodě samotné konsolidace, kterou je především zlepšení orientace a přehození starostí na někoho jiného. Pokud s nějakou bankou uzavřete smlouvu o konsolidaci všech vašich úvěrů, stává se dotyčná banka jakýmsi poručníkem, který za vás tyto pohledávky vyřizuje. Vy tedy již nemusíte myslet na každý bankovní ústav a dluh zvlášť, ale o vše se postará povolaný správce (konsolidátor). Vy samozřejmě musíte dbát na dostatečný přísun finančních prostředků na běžný účet, který je ke konsolidaci půjček určen.

Zdržuje a otravuje vás spravování vícero půjček? Vyzkoušejte konsolidaci půjček.

Už žádné poplatky za vedení účtů u bank?

Další předností konsolidace a jedním z dalších důvodů pro přistoupení k ní je snížení finančních nákladů. Sami jistě více, jak běžné bankovní operace a v podstatě i samotná existence běžného účtu vás pravidelně stojí peníze a chcete s tím něco udělat? U několika úvěrů se již může jednat o několikasetkorunovou položku, která může být smazána právě konsolidací. Tímto procesem tedy dosáhneme o něco nižších měsíčních splátek, získáme mnohem více pohodlí, administrativu přehodíme na starost zvolené bance a celkově se nám uleví. Konsolidací hypotéky a jiných úvěrů však nedosáhneme celkového snížení dluhu, ten zůstává stále stejný.

GE Money Bank, Komerční banka, Raiffeisenbank

Dostáváme se k další otázce, a sice jaké bankovní ústavy v České republice konsolidaci úvěrů nabízejí? Rozhodně se můžete obrátit na GE Money Bank, Komerční banku (KB.cz), popřípadě společnost Raiffeisenbank. Samozřejmě se můžete zkusit obrátit také na vaši banku, jestli vám tuto službu v rámci svého portfolia nabídne, ale rozhodně se nemusíte bát přejít v tomto případě k jiné bance. Níže uvedené banky konsolidují.