Půjčku.net Rss

Komerční banka: přímé bankovnictví mojebanka.cz internetbanking

Aktuální informace, zprávy, Bankovní produkty, služby, Internet banka, bankovnictví, Různé příspěvky, informace | Dne 23-01-2010

Komerční banka: přímé bankovnictví mojebanka.cz internetbanking. Využíváte služeb jednoho z největších českých bankovních ústavů, Komerční banky – Kb.cz? Pokud ano, možná by vás mohlo zajímat tzv. přímé bankovnictví, tedy ovládání běžného bankovního účtu přes internet. U Komerční banky se tato služba / aplikace nazývá mojebanka.cz a banka je samozřejmě přichystána nabídnout tuto službu každému stávajícímu či novému zákazníkovi.

Bezpečnost aplikace a ochrana dat

Jedním z diskutovaných témat týkajících se internetových bankovnictví a dalších možností pro ovládání běžného osobního / firemního účtu přes internet je především jejich bezpečnost. stručně lze říci, že za případné napadení může nedbalost či nešťastná náhoda na straně zákazníka. Pokud totiž potenciální útočník chce napadnout internetbanking konkrétního klienta, potřebuje k tomu přihlašovací údaje.

Tato citlivá data útočníci získávají především z e-mailů, kdy méně informovaný člověk „naletí“ na falešný email informující například o změně nastavení přihlašovacích údajů a žádá klienta o vyplnění jeho uživatelského přihlášení na podvodné stránce, která však vypadá zcela totožně jako oficiální stránka. Tyto časté útoky byly známy především v souvislosti s internetovým bankovnictví České spořitelny. Faktem však je, že při dodržení všech bezpečnostních opatření je nabourání se do účtu velmi náročné, ne-li téměř nemožné.

Před prvním přihlášením do služeb Mojebanka, Expresní linka Plus nebo Certifikační průvodce je bhodné ověřit nastavení Vašeho počítače. Internet banka Komerční banky využívá pro vyšší bezpečnost také tzv. autorizační certifikáty, kterými se jednotlivý klienti identifikují pro odeslání bezpečné elektronické platby.